bugün

bunlar da amma süt evladı getirin biz yeriz sür piyasaya hem bağışıklık sistemimiz direnç kazanır hem fiyatlar ucuzlar.
Sağlığa zararlı madde varsa biz yeriz getirin. Keşke rusya bi iyilik yapıp alkole batırıp geri yollasa orda alkol ucuzmuş. Yolumuzu bulurduk be.
O zararli gidalari biz yiyecegiz.
Sadece şeftali değil bütün ürünler öyle son zamanlarda özellikle türkiyeden giden meyve sebze iade ediliyor hepsinin gerekçesi de sağlığa zararlı madde. Bizi zehirliyor hastalandırıyorlar mı be yapıyorlar
Maksimum 2 tır şeftali yükünün ülkeye geri geldiğinde, şeftali fiyatlarının %100'den fazla düşeceğini sananların var olduğunu gösteren başlık.

Evet, elin rus'unun " vatandaşım bunu yemez " diyerek geri gönderdiği ürünleri biz bayıla bayıla yiyeceğiz. Ama 20 ton ürün dediğiniz iki tır dahi yapmıyor. Yani çok panik yapmayın.
Bosa goygoya gerek yok, bu anlaşmalar 1 sene önceden yapılır
Alıcı taraf der ki " bana yollayacağın mallarda şu şu ilaçları gübreleri kullanabilirsin, ama bunları kesinlikle kullanma" diye talimat verir
Eğer uymazsan geri de gönderir, mahkemeye bile verir
Sark kurnazlığına gerek yok.
olsun elin yemediğini biz yeriz..

çünkü biz malız..
Başka ülkeler gdolu veya zararlı gıdaları almaz ve tarih değiştirmeyi de yutmaz. Sadece bizim ülkemizde önemli değildir bunlar. Bunları yapanlara da kargo parası içine oturmuştur umarım.
5 lira şeftali 2 lira olur bir hafta, hadi yine iyiyiz.
Bu rusya ne ayak çözemedim bizim ürünleri çevirip çevirip duruyor.
Türkiye’den getirilen 20 ton şeftalide sağlığa zararlı madde tespit edildiği için rusya iade etmiş hepsini.

görsel
https://t24.com.tr/haber/...ye-geri-gonderildi,839375

--spoiler--
Rusya tarım ürünleri denetleme kurumu Rosselhoznadzor'dan yapılan açıklamaya göre, Kaluga ilinde Türkiye’den getirilen 20 ton şeftalide sağlığa zararlı madde tespit edildiği ve bu ürünlerin dağıtımına izin verilmediği bildirildi.

Odatv'nin Türkrus’tan aktardığına göre, Rusya’nın Kaliningrad ilindeki Baltiysk Limanı’nda ise Türkiye’den getirilen 25 ton yağsız süt tozunun, üretim tarihinin ürün sertifikasında belirtilmediği gerekçesiyle ülkeye girişine izin verilmediği kaydedildi. Ürünlerin son tüketim tarihlerinin de yanlış yazıldığının tespit edildiği belirtildi.
--spoiler--