bugün

görsel

Gaziantep’te bir kazaya müdahale etmeye gelen ambulans, itfaiye ve iHA’nın canlı yayın aracına yolcu otobüsü çarptı.

Feci kazada ilk belirlemelere göre aralarında 3 itfaiyeci, 4 sağlık görevlisi ve 2 gazetecinin bulunduğu 16 kişi hayatını kaybetti.

https://www.sozcu.com.tr/...ayatini-kaybetti-7318884/
Kaza anında yolun kapatılması çok önemlidir yoksa faciaya dönüşebilir.

Ölenlere Allah rahmet eylesin.
Sistemsizligin kurbanıdir.

Allah rahmet eylesin.
allah rahmet eylesin.
hayatını kaybedenlere allahtan rahmet diliyorum. yaralı olanlara da acil şifalar.

bir şeyler söyleyince, yazınca birileri çemkiriyor. ancak bu "ağır vasıta" şoförleri cidden kafadan sakat insanlar çoğu. sabahın 6.30 unda istanbulda 30 km yol alıp iş yerine gidene kadar en az 2-3 tane hafriyat kamyonu ( o saatte ne işleri var amk orası da muallak 10 dan önce trafiğe çıkmaları yasak bildiğim ) 2-3 tanede şehirler arası yolcu otobüsü ile macera yaşıyoruz mutlaka. ulan altınızdaki bizdeki gibi binek araçlar değil. 300 metrede bir şerit değiştire değiştire 110-120 km hız ile nereye gidiyorsunuz şehir içerisinde ?

istanbuldan anadoluya açılınca durum daha berbat. özellikle sakarya otoyolu kocaeliden itibaren dümdüz yer olduğu için oradan boluya kadar allaha emanet gidiyorsun. ne zaman istanbuldan çıkıp anadoluya gitsem ya yan yatmış bir yolcu otobüsü görüyorum ya gene içerisinde yolcu otobüsü de olan zincirleme bir kaza. bu adamları eğitmek çok mu zor veya eğitimli olanlarını işe almak çok mu zor. şoför dediğin adamın 2 değil 3 gözü olacak kedi gibi sürekli aportta olacak. bunlar kaza yerine 500 metre kala kazayı fark etseler bile 50-60 metre kalana kadar ayaklarını o lanet olası gaz pedalından çekmiyorlar. sonucunda da işte evlere ateşler düşüyor böyle.
Otobüs şirketleri kadar insanın canına önem vermeyen başka bir sektör var mıdır bilmiyorum. ilk kaza emniyet şeridinde oluyor yol geniş ve adam hala yan yatıp carpabiliyor çok tuhaf. Ayrıca trafikciler nerde, uyarı levhası nerde ihmal üstüne ihmal. On gün sonra Gaziantep'e gidecektim artık Allah'a emanetiz...
ihmalkarliğın sonu.

Önce başka kaza oluyor. Ambulans ve itfaiye geliyor müdahaleye.

Ama polis yok ?? Jandarma yok ?! Taa geriden Trafik şeridi çekilmemiş !.

Sonra otobüs geliyor. Kontrolünü kaybedip Dalıp gidiyor.

Emniyet önceden sağlanmiyor. Sonuç ? 16 kişinin ölümüne sebep olundu.

Nerde trafik emniyeti ? Neden ilk kazada gelmediler ?

Suçlu kim belli...
Sabah sabah Televizyondan öğrendiğim acı haber.niye bir önlem alınmamış.
görsel
şimdi de .....

Mardin'in Derik ilçesinde ekipler trafik kazasına müdahale
ettiği sırada freni patlayan TIR kalabalığın arasına daldı.

ilk belirlemelere göre 8 kişi hayatını kaybetti.

https://twitter.com/aykir...?cxt=HHwWgIC8-b_k8akrAAAA
aynı gün , aynı bölge ve peşpeşe iki büyük kaza .....
tesadüf ???
Göklerden gelen bir karar vardır.

Tesadüf değil gök olayları.
Afyon,Antep ve Mardin maalesef iyi haberler gelmedi.