bugün

galatasaray şampiyonluğu 21:15te kazanmıştır. bir iki lafım var ondan sonra daha futbol konuşmayacağım sözlükte çok saçma bir yorumla karşılaşmadığım sürece.

sapına kadar fenerbahçe taraftarıyım. şampiyonluk gitti diye evdeki eşyaları tekmeledim, ağlamaya utandım ama tutamadım ağladım. bu kadar mı ruhsuz olunur ya? son haftaya kadar aslanlar gibi gel son hafta sıç bırak. gözümde bu sezonun 1 numarası olan appiah bile inanılmaz ruhsuzdu.

önce ali şen sonra sonra aziz yıldırım tabiri caizse bu takımın .mına koydular. tesisleşme para bilmemneyi demiyorum. bu takımın başarısı nedir ya bana gösterin!!! galatasaraya 6 atmak 4 atmak bunlar güzel şeyler ama başarı mı?? değil!! kendilerince fenerbahçeyi başarıya taşımak uğruna herkesi fenerbahçenin karşısına aldılar, sonra da adını kutsal ittifak koydular. bana söyleseler beşiktaş başkanının çıkıp galatasarayın şampiyon olmasını istiyorum diyeceğini hayatta inanmazdım. bu duruma kadar geldi fenerbahçe nefreti. aziz başkan bu takıma çok faydan dokundu belki ama faydan kadar da zararın dokundu. al daumu da git bu takımdan artık.*

yarın kalkıp her ne kadar onlar da sütten çıkmış ak kaşık olmasa da adnan polat'a ve yıldırım demirören'e laf atarak üzerinizdeki lekeyi temizleyemezsiniz sayın fenerbahçe yöneticileri. erkekseniz çıkar aslanlar gibi topunu oynayan ve şampiyonluğu sonuna kadar hak eden galatasarayı tebrik eder sonra da istifanızı verirsiniz.

bir lafım da daum'a. senin de bu takıma verebileceğin bir şey kalmadı herr daum. topla pılını pırtını git köln'ü tekrar birinci lige çıkart. koch kalsın o çalıştırsın şerefsizim daha iyi olur. ben teknik direktör olsam ve bu kadroyla şampiyon olamasam intihar ederdim o derece bir rezillik bu.

oyunculara söyleyecek sözüm yok ama bu akşam beni sinirden ağlatan sizlersiniz. ruhunuz varsa kalın yoksa siz de toplayın pılınızı pırtınızı s.ktirin gidin.
daha yaşanmasına 39 sene olan şampiyonluk.
yalan olmuş bir sözdür. şampiyon 21:15'te belli olmuştur.
yalan mı? he yalan biraz geç kaldı ama neticeye değil haticeye bakıcaksın.
fenerbahçe veya galatasaray'dan hangisi şampiyon olamassa, iki tarafın'da verdiği feci göt edecek beyanatları.
adnan polat'ın ligde kendisinin puan alamadığı bir fenerbahce'den denizli'nin puan almasını istemesidir.*
yeni bir adnan polat provokasyonu. sayın polat'a göre fenerbahçe kesin denizlide puan bırakacaktır ve galatasaray da kayseriyi elini kolunu sallayarak yenecektir. bu yine basit bir provokasyon. adnan bey en azından bu sefer el sikiyle gerdeğe girme düşüncesini ortaya vurmadı. ya kalkıp: "fenerbahçe yöneticilerini konuşurken duydum. şu denizli ne y.rak takım, biz bunları çükümüzle yeneriz" dediler gibi bir açıklamayla gündeme gelseydi? gerçi yapmasına alışığız. ben dua ediyorum galatasarayın işi puan kaybına bakıyor. yoksa aradaki averaj farkını şöyle 15-0 gibi bir skorla kapatabilirlerdi şüphesiz. ayrıca bugün gazetelerde güzel bir espri vardı. adnan bey geçen hafta 20.45te elinize almak üzereydiniz, 20.48de tekrar şampiyonluğa ortak oldunuz diye.

bir de geçmişten bir hatırlatma yapalım. zamanında galatasaray başkanı olan faruk süren önemli bir fenerbahçe maçı öncesi inanılmaz iddialı bir şekilde şöyle konuşmuştu: " 20.45te kesin lideriz. ben fenerbaçe maçlarında, vansporla oynadığımız maçlardan bile daha az heyecanlanıyorum." gibi bir açıklama yapmıştı. 90. dakikaya kadar 2-1 galatasaray üstünlüğünde giden karşılaşma, haftalardır gol atamayan boliç'in son dakika golüyle berabere sonuçlanmış, ve sadece galibiyet durumunda liderliğe yükselebilen galatasaray böylece liderlik şansını yitirmişti.

sonuç olarak, ben bu lafa gülüp geçiyorum. galatasarayın ne yaptığı önemli değil. her ne kadar denizlispor'un düşmesini istemesemde* fenerbahçe kimseyi duymadan futbolunu oynayıp, şampiyon olacaktır.