bugün

"2 sise sarap iciyorum dunyayi unutuyorum"la degistirilmesi gereken cumle.
(bkz: 6 ayda 2 sise sarap iciyorum ama sarhos olmuyorum)
(bkz: 45 karakter siniri)
"iki yudum boğma rakı içsen,yedi ceddin astronot olur" şeklinde karşılık verilecek tezdir.
bir şişe şarap içmiş süzme repliği.
acemi içicidir. genelde alkol almaya yeni başlamış insanlar pek sarhoş olmazlar.
(bkz: 2 sise kopekolduren iciyorum sarhos olmuyorum)
hıristiyan keşişlerindenmisin diye sorulası cümledir.
şarap yerine üzüm suyu kakalanan kişinin sarfettiği cümledir. rakı diye su vermişlerdi 5 büyük bitirmiştim ordan biliyorum.
2 şişe *hijk* şarap içiyorum amahijk sarhoj olmuyorumhck kim demij tutamadimck sarhoj diyeck ?
hiç bir sarhoş durumunu kabul etmez zaten. bonus olarak bir şey olursa susuzluktan olabilir.
(bkz: cisimi ediyom cisimi ediyom popom kuru kaliyo)
(bkz: şişe kaç cc lik)
(bkz: neye göre kime göre)
alkolik bünyenin sarhos olamama durumudur. bomba tavsiye eder remzi abimiz.

remzi abi: parkta ucan ayyas.
bomba yapimi: bir sise horozkarasi kirmizi sarap, bir kutu marmara birasi.

karistirip yudumla bakalim. remzi abi gibi, planör misali göklerde görelim seni.
şarapların kalitesizliğinin göstergesi durum.
(bkz: üzüm suyunu şarap sanan zihniyet)
herkesin alkole karsi tepkisi farkli olacagindan olabilecek birseydir,ama sarhosluktan anlanan illaki midede ne varsa bosaltmak, ne yaptigini hatirlamamak, bir yerlerde sizip kalmak ve bilumumum rezalet cikartmaksa, kimi yarim siseyle bunlari yapar, kimine iki sise yetmez .
t:zaman cc:içilen miktar
dt/dcc oranının önemli olduğu sözdür günde 2 şarap içerseniz olmayabilir gayet de.
piyasadaki 3 ya da 5 liralık şaraplar içildiginde çok da acaip olmayan durum. 2 degil 12 tanede içilse kafa yapmayanları mevcut piyasada. *
gerçi en aso şarabı içipte sarhoş olamayanlar da vardır, alkolizmin aglarına düşmüş. onların kaliteyle falan degil, artık alkolü s*klemeyen bünyeleri ile sorunları vardır. * *
söyleyene ya (bkz: maşallah)
ya da (bkz: ufak at da civcivler yesin) dedirten söz.

karaciğerine yazık derim, başka da bir şey demem...
öncelikle çok içip sarhoş olmamak maharet değildir;
önemli olan ucuza sarhoş olmaktır.

tak bi bira,
kafan bi-milyonsa
azizim, senden alası yoktur.
açık havada ve denize karşı içiliyorsa, yanınızda birde sevgiliniz varsa doğru söz olabilir. * *