bugün

Oldukça isabetlidir, 4g eskiyeli çok oldu. Umarım gerekli girişimler yapılır.
AKP hükümeti kafasının iletişim sektöründeki yansımasıdır.
cidden çok kısa bi brifing almış yolda.
artık kim nasıl anlattıysa adama.

gerçi komplo teorileri var, bu 4g ihalesiyle ilgili bi takım zaman kazandırma filan.böyle söyleyerek baskı kurmaya çalışıyorlarmış bilmem ne.anlamadığım işler.

4g gelir.
o sırada 4g den çok 5g üzerine çalışan şirketler ilerde kazanır.adam direk söylemiş. mesajı almıştır firmalar. biz burdan anca konuşuruz.
onun yerine rusyadan kız ithal edelim.
biz 4g'ye geçene kadar 5g'nin yaygınlaşacak olmasından mütevellit gayet mantıklı bir öneridir.
Bir rte klasiğidir. Otobanda gişelerden geçiş sanmış bu işi mübarek.
5gye geçmeyi de en iyi biz biliriz.
(bkz: çabuk 4g görmeden)
hatta 6g ye geçelim dedirtmiştir.
güney kore dahi 2020 lerde geçecekken bizde 5g 2025leri bulması gerekecek, gerçekçi bakalım. mantıktan uzak bir öneri.4g ihalesinin tarihi belli, yerli üretim baz istasyonları üretildi 4g için, devlet karizması için (!) milyar liralara bir kişiye tahsil edilen mülkler yapılıyor, tüm halkı hatta milletin işini gücünü olumlu etkileyecek gelişmelerden bu bahanelerle kaçılması saçma.
çok mantıklı!! ben mesela ıphonun yenisi çıksın onu alırım diye diye halen polifonik telefonda takılı kaldım. ıphone 7 çıktığında da muhtemelen 8 i bekleyecem. kısmet bakalım.
4 Geçirmeyelim direk

5 geçirelim

5 geçir

5 geç

5g

5

b

berrör

rerö re röö

gibi fantazi dünyasında yaşayan bir adamın beyanıdır.
kabul edilebilir düzeyde mantıklı öneridir. evet bir kaç yıl teknolojiyi geride seyredebiliriz, bunu yaparak tüketim çılgınlığına bir nebze de olsa ket vurabiliriz. malumunuz en basit biçimde düşünüldüğünde, 4g'ye geçildiği takdirde bir çok insan 4g uyumlu olmayan telefonunu bir kenara atıp yenisini almayı isteyecektir. türkiye'nin böyle lüks, keyfi tüketim yapma lüksünün olmadığı bir gerçektir.
bu yüzden bu keyfi tüketime ket vurmak adına 5g'yi beklemek mantıklı olabilir. kaldı ki bir çok ülke 4g teknolojisini yıllardır kullanıyor, onlar 4g'yi bırakırken bizim geçmemiz bir nevi onların çöplerini tüketmemiz anlamına gelir.
5g'ye geçişimiz ise öyle 2 yılda olacak iş değildir fikrimce, rahat 2020'ye kadar yolu var.

erdoğan bu konuyla ilgili "Dünya 5G için çalışırken biz niye bunun için çabalıyoruz" demiş. Fakat aynı tayyip erdoğan'ın nükleer santral konusunda neden "dünya bunu terkederken, biz niye bunun için çabalıyoruz" dememesi de bana göre düşündürücüdür.
isviçre çakısı bu seferde teknolojik bilgisini konuşturmuş.
30 sene daha çalışarak vakit kaybetmeyip direk emekliliğe geçmeyi arzulayan bi insan olarak bana umut veren söylemdir.
eğer 2 yıl sonra geçemezsek rte nin savunmasını merak ediyom.
hızlı trenleri yapyalım 100 yıl sonra magnet trenlere geçelim. olmaz mı? Biz anca yüz yıl sonra geçeriz çünkü magnet trenlere.