bugün

zaman aşımana 1 gün kalmıştır. onca canı kasten yakmanın cezası zaman aşımına uğrayacak ve hükümet buna göz yumuyor, insanlar tepkisiz, sesini çıkaranlar içerde. alevler içerisinde kocamn bir karanlıktır sivas katliamı.
davası türkiye cumhuriyeti sınırları içinde alevileri öldürmenin serbest olduğunu ispatlayan katliamdır. halka karşı işlenen suçlar zaman aşımına uğramaz.
keşke olmasaydı denilen, türkiye'de hoşgörünün sadece yabancılara karşı olduğunu gösteren, birbirimize karşı acımasız gaddar katil olduğumuzu gösteren insanlık ayıbıdır.
'sivas, sivas yiğitlikmidir emanet cana kıymak ?'

bu ülkede işlerin nasıl işlediği belli zaten. 37 can, 37 gül!!!
Hiçmi insan canın değeri yok.
'' insan yakmanın zaman aşımı mı olur?'
bu ülkenin balık hafızasını, hainliğini, acımasızlığını ve umursamazlığını ortaya koyan katliamdır.

bugün dava düştü. Birileri için hayat devam ediyor, birileri için hayat o mahkeme salonunda durdu. Umutlar zaman aşımına uğradı bugün. siz hayatınıza devam ederken, orada yanan 35 can unutuldu.

unutmayacağız, iki elimiz yakanızda olacak... unutturanların ve unutanların!
özeti şu dizelerdir: "değişen hiçbir şey yok/ölüm hariç/aynı gökyüzü aynı keder" Behçet Aysan (öldürülüşü: 2 Temmuz 1993)
Asıl sorumluları dışarıda elini kolunu sallayarak gezerken suçsuz insanların fail olarak gösterildiği katliam.
yargılanması vicdanlara kalmış katliam.
bahçeli ve kemal in sivaslılardan gönderme amaçlı özür dilemesi gereken bir olaydır. dersime özür dileyen bir zihniyetin bu olayda bu denli soğuk kanlı davranması düşündürücü olmasından ziyade sinir bozucudur !
(bkz: sivas katliamını illaki sünniler yaptı diyen alevi)
(bkz: 35 irticacının huzur otelinde yakılması)
utanç kaynağı. bu katliamın zanlılarına göz yummak, bu insanlık suçuna ortak olmak ve şerefsizliktir.
hoşgörü örneği.
başbakan! ın bugün açıklamasında nihayet sona erdirildiğini, "kara leke" lerin davayı düşürerek temizlendiğini! "vatana millete hayırlı olsun" sözleriyle müjdelediği! katliamdır.
bunu yapanlar bugün rahat rahat yaşamakta, onları savunan avukatlarda iktidar partisinin millet vekili kadrolarıyla mecliste fink atmaktadırlar. e onlar için müjdeli oldu tabi!
(bkz: sıktı)
tinercilerin,dincilerden daha dindar olduğunu gösteren olay.
kendisinden doğru düzgün haberi olmayan bahsi geçmesinden "genç şakirtlerin rahatsız olduğu" dünyanın en rezalet toplu linci.. adım adım dandirik medya tarafından kayda alındığıda göze alındığında rezaletin daniskasının bir yobaz cumhuriyetinde şans eseri yaşadığımızı göstermeside cabasıdır.
tinercilermiydi bunu yapan. yoksa dindar nesilmi. *

ahanda tinercinin teki eksiledi.*
bir uyumsuz rastlaşma isimli kaligramında "yangınlardan geliyorum dedi adam ve yangınlara gitti yanık" dizesiyle başına geleceği sezmiş gibi görünen usta şair/yazar metin altıok'u kaybettiğimiz toplu insan öldürümüdür.
vatana millete hayirli olsun... 4+4+4 egitim sistemi de ugurlu olsun... ahmet ve nedime de gecmis olsun... yakinda girerler zaten yine !!!

sonradan gelen edit: eksilenmemin iki nedeni olabilir.. ya sakirtler eksiliyor ki o zaman hic durmayin devam edin yada anlamayanlar vardir...anlamayan malozlar icin soyluyorum bu girdi de ironi vardir.. kinaye vardir...

edit 2: imla
önce yaktılar, bugün de protesto edenleri öldürmek istercesine saldırdılar adliye önünde. yaşlı, genç,
kadın, çocuk demediler. gözlerimin önünde yaşlı bir adamın kafasına gaz bombası isabet etti. şimdi soruyorum, dün yakanlarla bugün saldıranlar arasında bir fark var mı? yaşlı insanların üzerine gaz bombası atmak hangi insanlığa sığar? hani bir söz vardı, " polisler hiçbir zaman insan olmadılar, insan oldukları gün artık polis olmayacaklar..." . aksini iddia eden beri gelsin.
Konuyu detaylı bir biçimde ele alan bir belgesel:
http://www.youtube.com/watch?v=gj4-QqAwSfQ

Açıkcası bu belgeseldeki görüntüleri ve insanları canlı biçimde yakmaya yeltenen yüzlerce kişiyi bizzat bu görüntülerde görünce kanım donuyor. Elbette böyle bir insanlık dışı eylemi hiçbir ideolojiyle yada toplulukla bağdaştırmıyorum ama cevap arıyorum. 15.000 civarında kişi otelin etrafında toplanıyor ve bu katliamı bunca insan önleyemiyor aklım almıyor.
birilerinin cehennemi dünyaya taşıdığı gündür. zebanilerden başkası olamazdı bunu yapanlar..
zaman aşımına uğrasa da gönül aşımına uğrayamayacak katliamdır. keşke dava düştükten sonra gösterdiğimiz tepkiyi öncesinde gösterebilseydik. türkiye'de insanların dinlerine, mezheplerine göre ayrıldıklarını ve insan hayatının ne kadar değersiz olduğunu bir kez daha göstermiştir. çok yazık.
http://www.youtube.com/watch?v=5bvsbmb4Gvc