bugün

diyorlar "olum madımağı o kadar insan nasıl yaktı, bir kişi de ağa siz napıyorsunuz demedi mi"

madımak yandığında ben yeni ergendim çoğunuz bilmez o zaman kanlar mozaiklenmezdi, ölüler de öyle.

mozaiksiz gördük biz yananları trt ekranından.

mozaiksiz saf beynimle gördüm "ahlak, namus, ya allah" diyen adamların canlı canlı insan yakmasını.

işte onu bugün de gördüm...

hala o katliamı yapan beyinlerin tohumlarının aramızda dolaştığını gördüğümde mıh gibi aklıma çakılan katliamdır.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18808741.asp
ismet özel olay sonrası gazetedeki yazısında 'ya müslüman bir türkiye ya hiç' diye yazmıştır. bu olay yüzünden insanlığımdan filan utanıyorum yazmıcam diğer yazarlar gibi yapılan olayı da sonuna kadar destekliyorum da demiyeceğim.
başbağlar katliamı dendiğinde ağızlarına kilit vuranların ismini duydumu feryat figan ettiği katliam.

evet orda bir katliam olmuştur ve bu tertipli bir şekilde yapılmışdır. Aynen başbağlar karliamında olduu gibi.

sadece sivas katliamını hatırlayan guruh böyle olayı sulandırdıkça kimdesinin umrunda olmaz bu iki katliam.
herhangi bir katliamla karşılaştırılmaması gerekir. işin doğrusu hiç bir katliamı diğeriyle karşılaştırmamaktadır.
Emre Kongar'ın 21. Yüzyılda Türkiye kitabı sayfa 229'da Sivas Katliamının Ardında Yatan Nedenler başlığı var. Orada şöyle diyor Kongar, ''Toplumsal olaylar durup dururken, birdenbire ve hiçbir işaret vermeden ortaya çıkmazlar. Ayrıca her toplumsal olayın ardında birden çok neden ve birden çok belirleyici öge vardır. bu her iki öge, sivas olaylarının çözümlenmesinde de geçerlidir. Edebiyatçılar Derneği olay üzerine yayınladığı kitabın arka kapağında şöyle diyordu:

Hiçbir Şey Birdenbire Olmadı
Önce ezanı Arapçaya çevirdiler.
Dinlediniz.
Sonra 'siz isterseniz hilafeti bile getirirsiniz' dendi.
Demokrasi sandınız.
Sonra çığ gibi büyüyen Kur'an kursları,
imam Hatip okulları açıldı.
Din dersleri anayasal zorunluluk oldu.
Kabullendiniz.
Tesettür arttı,cami sayısı okulları geçti,
inanç özgürlüğü sandınız.
Giyim kuşama müdahale ettiler,
oruç tutmayanı öldürdüler.
Şaşırdınız.
Daha sonra bilim adamı ve yazarları vurdular.
Milletvekili ve gazetecileri parçaladılar.
Şairleri ve dansçıları yaktılar.
Kimin yaptığını düşünüp durdunuz.
En sonunda kapınızı ÇALACAKLAR,
size kendinizden başka yardım edecek kimse KALMAYACAK!'' (Edebiyatçılar Derneği,1994)
yiğit bulut'un bugünkü yazısında, bazı video görüntülerinden bahsettiği katliamdır. eline gelen görüntülerde, göstericilerden bazılarının, olaya müdahele edecek askerleri geri çevirdiği görülmüş. benim anladığım, bu işin sonu mehmet ağar'a, hatta tansu çiller'e uzanabilir.

http://www.haberturk.com/...makta-cekilenleri-izleyin
--spoiler--
CAN Alıcı KUŞLAR ORAYA dolDU
GÜNEŞ UTANCINDAN SARARIP SOLDU
37 GÜLÜ dalından yoldu
kızılırmak boylarında bir şehir...
--spoiler--
Sivas katliamı sanığı Vahit Kaynar, yakalandığı Polonya'dan, 40 günlük süre içinde iadesi istenemediği için serbest kaldı. Sivas davası avukatlarından Şenal Sarıhan, "Hükümet isteseydi, ağırlığını koysaydı bu sorun çözülür, Kaynar iade edilirdi" dedi.

(bkz: http://www.dipnot.tv/1654...et-ile-serbest-kaldi.aspx)
bu kadar belli olan bir katliam, görüntüleri olan, belgeleri olan insanlık ayıbı...

ve bu insanlık ayıbı 6 aralık 2011 günü zaman aşımına uğruyor.

nerede katliamlardan bahsedenler?
7 firari sanığın yargılandığı dava 13 mart 2012 tarihine ertelendi.
akp nin unutturmaya çalıştığı ve akıbetinin belli olacağı katliam.
televizyondan canlı olarak izlettirilen ordu, polis, yobaz katliamı.
Tek suçları yakanların inancından olmamalarıydı.
"kötülüklerin büsbütün egemen olduğu / namussuz bir çağ bu biliyorsun"

çağının hep ilerisini gören cemal süreya, bu kadar namussuzluğu da görebilmiş midir acaba?

alevler, dumanlar altında insafsızlığın ta kendisidir bu katliam!
Yobaz dindar mahlukatların utanmadan korkmadan işledikleri katliamlardan sadece biri.
arkasından derin devlet ve amerikanın olduğu katliamdır.
yitip giden onca canın hesabı hala sorulmamıştır.
(bkz: madımak katliamı)

insanı insanlığından utandıran insanlık dışı katliam. yaşananlar, yaşatılanlar o kadar ürkütücü, o kadar korkunç ki yazıklar olsun diyor insan. yazıklar olsun ki ben bu insanlarla aynı ülkede yaşıyorum! üzerinden 19 sene geçti. fakat bunu yapanlar zihniyetini hala utanmadan sürdürüyor. kahrolsun laiklik diyenler, bilerek ve isteyerek işkence edenler, yobazlar, hainler, faşistler, kendini din adamı zannedenler aramızda olmaya devam ediyorlar. dilerim allahtan bu acıyı bir daha yaşatmasın.

--spoiler--
sizin hiç babanız öldü mü?
--spoiler--
o dönemki refah partili belediye başkanı temel karamollaoğlunun gazanız mübarek olsun diyerek coşturduğu kalabalığa, hicret yürüyüşü organizasyonu ile sivas dışından insanların eklenmesiyle gerçekleştirilen katliamdır.
o dönemki valinin açıklamaları doğrultusunda askerin ve polisin bilerek müdahale etmediği ortaya çıkmıştır.

not: temel karamollaoğlu hakkında dava açılmamıştır sonrasında refah partisinden milletvekili seçilmiştir.
rövanş hakkının hala kullanılmamış olduğu alçaklıktır.
başbağlar katliamı hakkında da birşeyler yazamayacak zavallıların burada yorum yazmaya ne kadar hakkı olabilir meçhul.
hasret gültekin ve önemli ozanların müslüman olduğunu iddia eden grup yobaz tarafından katledildiği katliamdır.
allahü ekber diye bağırdıkları için polis mudahale etmemiştir.
bu da böyle şerefsizliktir.
derin devletin bu ülkedeki en feci opeasyonlarından biri. bol miktarda din kullanıldı, olay "dinci"lere fatura edildi aynı kendisinden 6 ay önceki uğur mumcu cinayetinde olduğu gibi. onu da gööyyaaa iran yaptıydı, rahmetlinin cenazesinde ezan bile yuhalandı lan? hadi yaşı tutmayanlara veya tutup da cahillikte ısrar edenlere hatırlatalım biraz:

2 ekim 1992: muavenent muhribimiz vuruldu. sebep? amerika yanlışlıkla yapmış, pardon !!!
24 ocak 1993: uğur mumcu öldürüldü. kim yapmış? sözde iran bağlantılı dinciler!!!
5 şubat 1993: adnan kahveci öldü. nasıl oldu? trafik kazası!!!
17 şubat 1993: jandarma genel komutanı orgeneral eşref bitlis şehit edildi. nasıl oldu? uçağı buzlanmış!!!
17 nisan 1993: turgut özal öldü. neden? kalp krizi!!!
2 temmuz 1993: sivas'da madımak oteli yakıldı. kim yakmış? dinciler!!!
5 temmuz 1993: başbağlar katliamı oldu. kim yapmış? sivasın öcünü alan pkk!!!

bu kadar örnek yeter herhal? bunlara inanan varsa gitsin en yakın camdan atlasın bi zahmet...
zaman asimina ugramak uzere olan katliam, ayip. chp'nin zaman asimi konusu icin yasa teklifinin akp'nin oylariyla reddedilmesi uzerine ise zaman asimi engellenemez duruma gelmistir. bu toplumun %50side bahse girerim o katliami bilip bilmeden destekliyordur zaten.
- bu katliamı işleyenler katildir şerefsizdir insan değildir,
- olayları başlatan aziz nesin de bir o kadar katildir, şerefsizdir ve insan değildir,
- iki tabur askeri olay mahalline getirip de hiç müdahale ettirmeden geri çeken jandarma komutanı da o katillerin ve aziz nesin'in suç ortağıdır,
- otelin arkasından bir çok kişiyi yanmaktan ve boğulmaktan kurtaran bbp'lileri görmezden gelenler riyakadır,
- bu katliamın öcünü almak için tam 1 hafta sonra başbağlarda 33 sünni vatandaşımızı katledenler de katildir şerefsizdir insan değildir,
- madımak'a ağlayıp da başbağları görmezden gelenler de o katiller kadar suçludur, rezildir, korkaktır.