bugün

darbe olur bankaya markete koşarlar.
salgın olur benzinciye baklavacıya koşarlar.
iyi yıkılmıyoruz yine.
demek adamlar bu yüzden süresiz sokağa çıkma yasağı getirmiyorlardı. millet baksanıza 2 günlük yasak için bile 10 günlük erzak kuyruğuna girdiler. süresiz yasak getirsen mazallah bunlar devlet malzeme ofisinin tuvalet kağıtlarını bile sömürürler.
Bilecik bile sokağa döküldü... Arkadaşlar sakin biz büyükşehir değiliz. sanki yıllarca sokağa çıkılamayacak gibi hunharca alışveriş yapan insanlara bir sesleniş yapmak istiyorum:
2 günde kimse açlıktan ölmez arkadaşlar lütfen.
sabah fırınların halini ne görmek ne de düşünmek istemiyorum.
dikkat dikkat

akabeliler marketlerde kuyruk oluşturdu

chp liler gülerek seyrediyor.
Ülkeyi birbirine kırdırdılar abi. Vallaha açlık uğruna vatan millet kalmadı insanlar birbirini öldürecek 2 tane ekmek için.

Kaç tane kavga videoları dolaşıyor sosyal medyada.
Biz akıllanmayız abi eğitilemeyiz biz.
Gider yedi yabancıya yardım ederiz, kendimize gelince kavga dövüş silah.

Ne uğruna? 2 tane ekmek.

Heeey. Nerede birlik beraberlik?

Garide gafalı bir space tuşusunuz.
iki günden fazla süreceği düşünülerek alışveriş yapıldı o kadar , zira millette bi güvensizlik var yönetime karşı;

'bunların ne yapacağı belli olmaz' , 'ben işimi kış tutayım da yaz çıkarsa bahtıma'

diye düşünüldüğünden iki günlükten daha fazlası için erzak temin ediliyor, yoksa kimse iki güne ölmez ajlıktan.
teşekkürler 1 aylık karantinamız boşa gitti teşekkürler.
Bu milletin hiçbir kriz anını adam akıllı yönetemeyeceği, akl-ı selim davranamayacağı, doğrudan illiyet bağı ile cehaletinden öleceği çok güzel bir şekilde simüle edilmiş oldu.
Günlerdir verilen emeklerin hepsi bir gecede heba oldu. Çok yazık oldu!

Virüsten değil cehaletten korusun Allah.
olay iki gunluk sokaga cikma yasagi degil. iki gunluk sokaga cikma yasaginin 2 saat once haber verilmesi.
şuana kadar yayılımı bir miktar azaltmış halkı olabildiğince iyi bilgilendirmistik öyle ki acil başvuruları bile yarı yarıya azalmıştı ancak bugün gerçekleşen kaos yıktın attın önlemi eyledin viran niteliğindedir. muhtemelen bu hurmanın tirmalamasini yakın zamanda göreceğiz.
Kimse kusura bakmasın da bunun yönetimle alakası yoktur. Sokağa çıkma yasağı ertesi gün olacak deseler yine sıraya girip kuyruk oluşurdu.
Birakın sokağa çıkma yasağını Sokağa çıkmamaya özen gösterelim dendi diye marketlerde makarna bitmişti. Lan 2 gün evinde fırınında bazlamanı yap otur ye gerizekalı.