bugün

tugay ile tuncay'ı premier lig'de karşı karşıya getirecek karşılaşma. fox tv naklen veriyor maçı 17:00'da.
"yarışmacı, ahmet çakar'ı çıldırtınca olanlar oldu. son zamanların en olaylı finali bu akşam yaşanacak. yeni bölümüyle ahmet çakar'la şansa bak bu akşam 19:45'de fox tv'de" kayan yazısını okuduğum maç. devre arasında bu yarışma programının reklamlarına denk geldim. ahmet çakar'la yarışmacı haybeden tartışıyorlar, ahmet çakar; yarışmacıya ayar veriyor, bağırıyor, diğer bayan yarışmacıya laf söyletmem diyor, yarışmacı; ahmet çakar'a heyecanımı özgürce yaşayayım gibi cümleler kuruyor, gözleri falan doluyor, ağlıyor, ninja kaplumbağalar'ın en sevdiği yemek sorusuna ıspanak diye cevap veriyor, kıl, yün, vs. ne yazık ki bu bir yarışma programı ve yarışma formatıyla alakası yok. sunucu ile yarışmacı tartışsa dahi bunun reklamının yapılması ne derece etik bir harekettir tartışılır. lakin vatandaş bu oyunları yememesine rağmen yine de bu tür programları seviyor.

tuncay birkaç dakika önce boş kaleye golü atamadı, iki takımın teknik direktörü tartıştı, middlesbrough'un topu üst direkten döndü, 73. dakika, ahmet çakar, şansa bak, öyle işte...
spiker'in blackburn atağını sunmak yerine ''türban tartışması ateşlendi'' cümlesini penaltı olmuş gibi anlattığı maç.
an itibariyle maçı anlatan elemanın haber başlıklarını okumaya başladığı maç. türban konusu ateşlenmiş, kansere çare bulunmuş. nasıl bir rezilliktir anlamadım birader, maçtan da kanaldan da soğuttunuz beni.

ha bu arada maç 1-1 oldu.
blackburn'ün kadrosu çok iyi bir açık olan brett emerton'ı yedekten getirecek kadar iyi bir kadro iken boro'nun kadrosunda gary o'neil gibi vasıfsız bir adam ilk 11 başlamaktadır. böyle bir maçta, hem de deplasmanda, 1 puan boro için gayet iyidir ki ona da ulaşmak üzereler.

ayrıca şu gözlemimi de belirtmek isterim ki david bentley 4 defa gayet güzel orta açılabilecek, kaleye uzak yerlerden free kick kullanıp hepsini kaleye yollamıştır. pedersen gibi bir duran top manyağı adamın varken neden bu adam üstünde bu kadar ısrar edersin mark hughes kardeşim ?
boro nun tek farklı üstünlükten sonra kendini sıkmasına rağmen ikinci golü bulamaması ve ardından beraberlik golünü yediği bir başka maçtır.