bugün

ey türk atatürk'ü allaha geri kalan herşeyi atatürk'e borçlusun.
saygıdeğer milli eğitim bakanımız(!) tarafından öğrencilerin derse olan motivasyonunun azalması bahanesiyle sadece ankarada stadyumda kutlanmasına izin verilen diğer şehirlerde kutlanması yasaklanan atamızın gençliğe armağan ettiği ulusal bayramımız. cumhuriyeti yıpratma hareketinden başka bir şey değildir. saçmalığın daniskasıdır. milli eğitim bakanına saygılar...
şahsen atatürkçü olsam ve okul müdürü olsam, kutlanması yasaklandıktan sonra alır öğrencilerimi ankara'ya, anıtkabir'e götürürdüm 19 mayısta. facebook'tan ya da sözlüklerden laf yetiştirmeye çalışmazdım. öğrenci olsam da okulu kırardım 19 mayıs'ta. gider stadyuma yürürdüm. bu atatürkçüler çok tembel amk.
eski bir bayram.
yenisi için;
(bkz: 19 mayıs muaviye yi anma şakirt ve namaz bayramı)
--spoiler--
milli eğitim bakanlığı öğrenciler üşüyor derslerini aksatıyor bahanesiyle, gençlik bayramının kutlanmasını yasakladı.
--spoiler--

19 Mayıs “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Atatürk Millî Mücadele sıralarında Türk milletini ileri götürecek olanların ve köhnemiş fikirlere karşı gelecek olanların genç fikirler olduğunu görmüştü. Bu nedenle de “gençlik” kavramı Atatürk için ayrı bir önem taşımaktadır. Atatürk gençlerden sık sık bahsederken, yaş sınırı dışında fikri olarak gençliği yani, fikirde yeniliği ifade etmiştir. O’nun şu sözü çok anlamlıdır: “Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir.”

ayrıca Atatürk’ün şu sözleri de hepimiz için bir rehber olmalıdır: “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kâfidir” demiştir. Atatürk’ü anlamak, yaşadıklarını ve fikirlerini bilmekle mümkündür. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında yaşanan zorlukları her zaman göz önünde tutarak, 19 Mayısları Atatürk’ün emanetine daima sahip çıkarak kutlamalıyız.
inadına kutlayacağımız bayramdır.
mundar edilmiştir.
tıpkı türkiye cumhuriyeti'nin edildiği gibi.
çocuklara silah zoruyla kutlatılan, anca faşist dikta rejimlerinde görülebilecek törenlerle anılan bayramdı.

bu törenlerin kaldırılması ülkemiz adına güzel bir haberdir.
madem çok seviyorsun, git evinde kendi başına istediğin şekilde kutla, bağır çağır debelen.

ama bunu insanlara zorla kutlatırsan burada ciddi bir hata vardır. şuan dünya'da anca kuzey kore'de görülüyordu; bu bayramı kutlama şekilleri.

yemin ediyorum bugün aptal törenlerinin kaldırıldığını duyduğum zaman, içimden öyle bir ''hele şükür'' dedim ki...

gidin evinizde kutlayın şimdi. hadi naş naş *
en yakın zamnada kutlayacağımız bayram olacaktır efenim...
ulus bitmeden 19 mayıslar asla bitmez!!
statlarda görkemli kutlamalar yapılmasından vazgeçilen bayramdır. akp'nin yaptığı nadir güzel işlerden. sene olmuş 2012, hala kuzey kore gibi statlara doluşup bayram kutluyorduk. bittiği iyi oldu.
sadece ankaraya indirgenmesi daha iyi olan bayram.

ankara dışındakiler genelde dandik oluyordu.
ders döneminin önemli bir kısmına balta vururyordu.
sadece ankaraya yoğunlaşarak daha kral gösteriler yapılabilir.
çocuklarımıza anlatacağımız bir hikaye olarak kalacaktır. stadlarda yapılan etkinlikleri sadece birer masal gibi dinleyecekler. iyi uykular güzel ülkem.
Atatürkün gençlere armağan ettiği bayramdır. Sadece ankarada kutlanılması doğru bir karardır.
--spoiler--
19 mayıs'ta lise öğrencileri üşüyorsa, 23 nisan da ilköğretim öğrencileri daha çok üşüyordur.. sırada 23 nisan var anlaşılan.. bu törenlere akp li ailelerin çocukları zaten katılmıyor, üşüyorsa bizim çocuklarımız üşüyor, size ne?? uygulamalı din dersi için camiye giden, yarıyıl tatilinde umreye götürülenler üşümüyor değil mi ?...
--spoiler--
19 mayıs denince aklına gelen ilk soru "hafta içine mi hafta sonuna mı denk geliyor acaba" olan, "bayram eşittir tatil" mantığıyla yaşayan türk halkının, bir anda sevdalısı oluverdiği milli bayramımız.

ben de katıldım o stad kutlamalarına. ve içimde en ufak bir duygu uyanmadı hiçbir zaman. kocaman stadlarda komünist rejimlerdekine benzer, saçma sapan kıyafetlerle, serdar ortaç şarkılarıyla 3 adım sağa 2 adım sola, eller havaya şeklinde abuk sabuk hareketler.

bunun neresi kutlama? ve bu kutlamaları türkiye' de kaç kişi yerinde izliyor?

ne benim, ne de ilerde dünyaya gelecek çocuğumun, atatürk' ü ve yaptıklarını bilmesi ve onu anması için böyle şaklabanlıklara ihtiyacı yok.

stad kutlamalarının kaldırılması, atatürk' ü sadece maske olarak kullananların korkması gereken bir uygulamadır. gerisi fasafiso.

aha bak bu sene cumartesiye geliyor 19 mayıs, tühh, bak gördün mü?

neyse neyse cuma yarım gün. iyi bari. *

hey allaam yaa. küçük hesapçılar sizi.
küçük hesapçıların, dansla birlikte, hareketlere uyum sağlamayı, saçma olarak değerlendirdiği, ritim duygusundan habersiz kişiciklerin çekemenediği bayramdır adı sütünde spor bayramı, atatürk'ün dediği gibi ;

--spoiler--
atatürk'ün spor i;lgili sözleri 1
türk sosyal bünyesinde spor hareketlerini düzenlemekle görevli olanlar, türk çocuklarının spor hayatını yüceltmeyi düşünürken sadece gösteriş için herhangi bir yarışmada kazanmak azmiyle spor çizmezler. esas olan bütün yaştaki türkler için beden eğitimi sağlamaktır.

atatürk'ün spor ;lgili sözleri 2
spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. drak ve ahlâk da bu işe yardım eder. zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler , zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. ben sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlâklısını severim.

atatürk'ün spor i;lgili sözleri 3
her çeşit spor faaliyetini türk gençliğinin milli terbiyesinin ana unsurlarından saymak lâzımdır. bu işte hükümetin şimdiye kadar olduğundan daha çok ciddi ve dikkatli davranması , türk gençliğinin spor bakımından da milli heyecan içinde , itina ile yetiştirilmesi önemli tutulmalıdır.

atatürk'ün spor i;lgili sözleri 4
türk milleti anadan doğma sporcudur. henüz yürümeye başlayan köy çocuklarını bile harman yerinde güreşirken görürsünüz. ata en çok , ve iyi binen yalnız türk erkekleri değildir. türk kadını da bu işi iyi bilir.

atatürk'ün spor i;lgili sözleri 5
türk çocuklarına sporun bu günkü tekniğini öğretmek ve bunların bir kısmını bazı törenlerde ve bayramlarda dekor ortaya koymak gerekir. buna lüzum var mı, yok mu ? gibi soruya söyle cevap verilebilir. esasen yoktur ; fakat hakikati ufak bir örnekle ispat edebilmek için gereklidir.

atatürk'ün spor i;lgili sözleri 6
müspet bilimlerin temellerine dayanan , güzel sanatları seven , fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan erdemli, kuvvetli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık delilidir.

atatürk'ün spor i;lgili sözleri 7
bütün millet ve memleket evlatlarını sportmen yapabilmek için sarfedilen çalışmanın ehemmiyet ve kudsiyeti aynı derecede kıymetli ve mühimdir.

atatürk'ün spor ilgili sözleri 8
açık ve kat' i söyleyeyim ki , sporda muvaffak olmak için her türlü muavenetten ziyade, bütün milletçe sporun mahiyeti ve kıymeti anlaşılmış olmak ve ona kalpten muhabbet ve onu vatani vazife telâkki eylemek lâzımdır.

atatürk'ün spor ;lgili sözleri 9
dünya spor hayatı ve spor dünyası çok mühimdir. bu kadar mühim olan spor hayatı, bizim için daha mühimdir. çünkü ırk meselesidir, ırkın ıslahı ve kişayişi meselesidir ve hatta biraz da medeniyet meselesidir.

atatürk'ün spor i;lgili sözleri 1
her boy ölçüşmede arkalarında türk milletinin bulunduğu ve millet şerefini düşünmelerini türk sporcularına meslek düsturu olarak kaydediyorum.

atatürk'ün spor i;lgili sözleri 11
türk sosyal bünyesinde spor düzenlemekle vazifeli olanlar, türk çocuklarının spor hayatını yüceltmeyi düşünürken sadece gösteriş için herhangi bir yarışmada kazanmak azmiyle spor yaptırmazlar. esas olan bütün yaştaki türkler için beden eğitimi ve terbiyesini sağlamaktır.

devamı: http://www.yenimakale.com...urkun-spor-ile-ilgili-soz
--spoiler--

birilerine göre buz dansıda zaten spordan sayılmaz ki
eğer 19 mayıslardaki hareketlere saçma deniliyorsa!...
19 mayıslar gençlerin, dans ve ritim duygusunu geliştirmek içindir...
-ne, olursa olsun kaldırılması terbiyesizliktir!...
-ne, olursa olsun kaldırılması terbiyesizliktir!..
-ne, olursa olsun kaldırılması terbiyesizliktir!..
ne kadar mani olunursa olunsun her sene kutlanılacak milli bayramdır. içimizdeki atatürk ve cumhuriyet sevgisini kimse söküp çıkaramaz.
19 mayslara gereken önem verilmelidir nokta.
keşke bu bayramda gençlerin bilgi, zeka ve vücutlarının gelişmesi sağlanabilse. bilgi veya proje yarışmalarıyla, sportif turnuvalarla bunu başarmak mümkün aslında. böylece dünyaya açılma ihtimali de kendiliğinden belirir. ama vaktiyle mussolini ve hitler döneminde yapılan, şimdi de halkıyla dalga geçilen kuzey kore de sergilenen bu anlamsız, abuk sabuk hareketlerle böyle bir düşüncenin yanından bile geçemezsiniz. kendi kendinize propaganda yaparsınız ancak, çocuklara her sabah türküm, doğruyum, çalışkanım dedirtmekten duyduğunuz mutlulukta olduğu gibi. dünyayı kendinize güldürmeyi başarabildiğiniz içindir belki de bu eşsiz mutluluk, kimbilir.
güncel Önemli Başlıklar