bugün

Biktim bu ülkenin bunu çekmesinden. Çok değer yukledigimiz hayatlarımızın astında ne kadar değersiz olduğunu hatırlatıyor şu son günler bize. Korkmayanlarda var tabi bu durumlardan ceylan derisi koltukta oturmak kolay. Allah bize sabir versin. Çat pat patlattigimiz günleri özlüyorum tek patlama sesi olan bu olayları simdi ise ucan kuştan korkuyoruz uçan kuştan...
görsel
Ülkenin son hali. Anasını bellediniz ülkenin bir huzur verin lan artık.
Halkın içinde sözüm ona kendi halkı için bomba patlatan halk hareketinin amına koyayım.Ne patlatıyon sen? ne için, kimi patlatıyorsun? elalemin devrimci örgütleri gider burjuvadan falan hesap sorar burdakiler halkı öldürüyor.
amını sikeyim pkk. evet.
bıçak kemiğe dayandı.
sabrımızı test etmeyin.
kınıyoruz.
hdpkk'lı orospu çocuklarının boş olmadığını gösteren patlamadır boşuna dememişler su uyur düşman uyumaz diye. önce ankara sonra istanbul diğer büyükşehirlerimiz de tehlikede olabilir dikkatli olmalıyız. istanbul-ankara-izmir-bursa-adana-antalya-mersin-gaziantep-eskişehir-konya-kayseri-kocaeli hepsinde fazlasıyla önlem almalıyız.
Vücut bütünlüğümüzün olması hayatta olduğumuz anlamına mı geliyor sanki?

O kadar öfkeliyim ki.

Hani bazı kişiler çıkıp miting ses tonuyla "olmayacağız, değiliz, yapmadık." diye çığırtkanlık yapıyor ya.

Susun, gerçekten susun. Ve başınızı öne eğin azıcık.

Kaos almış başını gidiyor, ülke mayın tarlası.

Durun, yeter artık.
Almanya bombalı saldıraya karşı uyarmış, Valilik ise 'dikkate almayın' demişti. teşekkürler akp.
görsel
alman lisesi okulu dünden tatil etmişti. ulan bizim ülkede almanyanin daha çok istihbaratı var. artık bıktım bu kayıplardan patlamalardan. yönetim ne yapiyor. yalan dolan... hani terör en kısa sürede bitecekti?..
Yasanamaz bir ülke olup cikiyoruz resmen.

Sonumuz hayirli olur umarim.
Ülkenin cumhurbaşkanı homer simpson başbakanı peter griffin olsa daha güvende olurduk. Sizin yöneteceğiniz ülkenin ...
hala gururlubakışlarla " korkmayacağız,içimize kan akıtıp hayatımıza devam edeceğiz" diyor.
ulan ben nasıl korkmuyum? hepimizin ailesi sokakta sağda solda. 14marttan bugüne 2. patlama ve 3.sü olmayacağının kanıtını ver ki korkmayalım. yani çıkın ölürsenizde ölün kalan sağlar bizimdir mi demeye geliyor anlamadım.
artık patlama olduğunu facebook, twitter ya da youtube'a giremediğimde anlıyorum.
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: 7'si ağır 36 yaralı var.
bu sabah rüyamda, daha doğrusu kabusumda patlamalarla cesetlerle yataktan sıçradım birden bire.
vay anasını dedim, ülke nasıl bir ülke oldu ki bilinçaltım bile benimle oyunlar oynuyor dedim. sokağa çıkmaya, okula gitmeye korkar olduk artık diye düşündüm.
birkaç saat sonra da taksimde patlama olduğunu öğrendim. ve canım bildiğim, ablam bildiğim kuzenimin taksimde o saatte kursta olduğu aklıma geldi. onu ararken telefonu açana kadar geçen saniyelerdeki yüreğimin çırpınışını; onun sesindeki korkuyu hayatım boyunca unutamayacağım.
bir yandan onun yaşadığına yaralanmadığına sevinirken diğer yandan patlama kurbanlarını, ailelerini düşünürkenki içimin sızısını asla unutamayacağım.
teşekkürler güzel ülkem...
Ne yazabiliriz ki?
Alışmayacağız. Bizi teröre alıştıramayacaksınız.
Ölenlere allahtan rahmet diliyorum.
Aklımın almadığı nokta şu.
Bir insan nasıl olur da kendini patlatır.
Hepimiz her gün hapislere giriyoruz, hepimiz her gün ölüyoruz... Ama birer birer, ama onar onar, ama yüzer yüzer.
işte olan bu! Sorumlusu belli... Hiç binlerce can ölmeden faşizmin doğduğu görülmüş müdür!
hala gururlubakışlarla " korkmayacağız,içimize kan akıtıp hayatımıza devam edeceğiz" diyor.
ulan ben nasıl korkmuyum? hepimizin ailesi sokakta sağda solda. 14marttan bugüne 2. patlama ve 3.sü olmayacağının kanıtını ver ki korkmayalım. yani çıkın ölürsenizde ölün kalan sağlar bizimdir mi demeye geliyor anlamadım.
Allah terörün belasını versin. 5 yaşında çocuk ölmüş. Yazık,ülke ne hale geldi.
insanlar sosyal medyada "ben bomba veya ambulans sesi duymadım" diyor. O söylentiler Nişantaşında yaşanılan olay ile alakalıdır.
Taksimdeki olay ile alakasız yani. onedio vb. siteler gibi, kişi üzerinden yapılan haberlerin çoğu yanlış bilgilerle dolu ona göre.
Artık alıştırdılar. Yazık bize ki ne yazık.
artık gelinen bu noktada; sempatizanından üst düzey yöneticisine, siyasal temsilcilerinden elebaşına kadar kürt hareketi temsilcisi olduğu iddaa edilen örgüt ve örgütlerin bütün elemanları türkiye cumhuriyeti devleti bütünlüğü içerisindeki bütün meşruluklarını yitirmişlerdir.

çoğumuzun nazarında bu hep böyleydi zaten. ama işlerin bu raddelere kadar ulaşmasında sadece bölücü terör örgütünü suçlayarak ülkemizi daha yaşanır bir hale getirebileceğimize inanmak tamamen ne kadar ufku dar bir millet olduğumuzu ispatlar niteliktedir.

böylesine köklü bir tarihe ve düstura sahip devletin, bu denli acziyet içerisinde reaksiyonlar veren(hatta veremeyen) yöneticilere ve diğer koordinasyon birimlerine sahip olması gerçekten çok acıdır. daha da acısı, bizleri korku içerisinde bırakmaya devam edip açıklamalarıyla ortamın terörize olduğunu ve bununla yaşamaya alışmamız gerektiği konusunda telkin etmeye çalışmalarıdır.
görsel

Türkiye'nin özeti..
insanı korkutan, çaresiz olmanın verdiği sinirle delirme noktasına getiren bir başka saldırı.

kızılay'daki saldırıdan önce gelen abd uyarısı, şimdi de almanya.

bu bombalar neden patlıyor sorusuna herkesin bir cevabı var ve hangisinin gerçek çıkacağını zaman bize gösterecek.

darbe mi olacak olsun, başkanlık mı gelecek gelsin amk. planınız amacınız neyse olsun ve bitsin bir an önce. daha fazla masum ölmesin yeter ki. bıktık, bittik.