bugün

internazionale - manchester united

chelsea - juventus

real madrid - liverpool

barcelona - lyon gibi deli eşleşmelere sahne olan kura çekim.
tamamı şu şekildedir.

chelsea-juventus
real madrid-liverpool
inter-manchester united
arsenal-roma
villarreal-panathinaikos
sporting lizbon-bayern münih
atletico madrid-porto
lyon-barcelona
ilk maçlar 24-25 şubat 2009 ikinci maçlar ise 10-11 marttadır.
bütün italyan takımlarının ingilizlerle eşleştiği kura çekimidir.
ingiliz - italyan kapışmalarını ağzımızın suları akarak bekliyoruz. özellikle mourinho'nun tekrar ferguson'la kapışacak olması heyecan verici. daha ilk turdan böylesine ciddi eşleşmeler olmazdı daha önce ama bu sefer fena oldu. çok fena..
ölüm grubu tadında eşleşmelerin olduğu kura çekimidir.
arsenal-roma
villarreal-panathinaikos
sporting lizbon-bayern münih
atletico madrid-porto
şeklinde dört tane de tırışka eşleşmeye yol açmıştır. bu eşleşmelerden çıkacak dört takım hangileri olursa olsun diğer dört eşleşmeden birinin tarafı olsa o turu geçmesi sürpriz olacak takımlardır. bu sebeple de diğer dört eşleşmenin galibinin çeyrek finalde bu dört eşleşmeden birinden gelen takımı isteyeceklerini söylemek mümkündür. ayrıca bu turdaki eşleşmeler kadar heyecan verici eşleşmeleri ilerleyen turlarda ve hatta belki fianlde dahi göremeyeceğizdir. bu kura çekimi yüzünden zamanında oynanan porto-monaco tadında bir final ya da yarı final ortaya çıkabilecektir.
olanın yine olympic lyon'a olduğu kura çekimi. zira adamlar her sene böyle şanssız kuralarla eleniyorlar işte yine form tutmuş hatta aşmış bir barcelona ile eşleştiler.
barcelona'nın alıp götüreceği kupanın formalite kuraları.
22 adamın bir topun peşinden koşmasını salyalar akıtarak beklememe neden olmuş kura çekimidir. son yılların en efsane eşleşmelerini doğurmuştur. özelikle mourinho ile ferguson'u tekrar karşı karşıya getirecek olan inter-manu maçı çok fena olacak.
maçlar 24/25 şubat ve 10/11 Mart tarihlerinde oynanacak.
finale gayet tırt iki takımın kalabileceğini gösteren kura çekimi. öyle ki bir anda finalde panathinaikos - porto maçını izlerken bulabiliriz kendimizi.

daha şimdiden atılacak tüm kurşunlar atıldı. bakalım ne olacak?