bugün

babama resti çekeceğimdir. gel 2 ay gel.
ilk yapılan genellikle bir ehliyet kursuna yazılmak oluyor.
18 yaşından küçüklerin ümitle beklediği, ancak 18 yaşına girince bir boka yaramayan bir olay olduğu anlaşılır. hatta 20'lerin ortalarına gelindiğinde geçmişe dönmek istersiniz ama şemsiye açılmaz.
geçmişine bakmak gerekir. büyük ihtimal 15 yaşında da hayatı çözdüğünü zannetmiştir. birtakım şeylerden sonra yanlış düşündüğünü anlayıp düşüncesinden vazgeçmiştir. fakat 18 yaşına gelince ve bazı yasal engeller de kalkınca artık her şeyi(!) yapabilmeye başlamıştır ya, aklı sıra hayatı da çözmüştür.
(bkz: yedisinde neyse yetmişinde de o)
vizelere çalışmak. evet o gece vizelere çalışmıştım sözlük. evimden kilometrelerce uzaktaydım.
anama yemek getirdim demek zorunda kalmadan geneleve girebilmek.*
airsoft sporuyla meşgul olmak.
18 yaşına girmeden önce hayal edilen yapılabilecekler listesidir. örneğin;
-kahvehaneye, bara, diskoya vb. yerlere girmek,
-tekel bayiden alkol almak,
-kumarhaneye girmek,
-ehliyet almak,
-şans oyunlarını 18 yaşını geçmiş abilere yalvarmadan gidip özgürce oynamak,
-anneye, babaya ben 18 oldum artık özgürüm demek gibi...
içki alabilmek için yasal engelin kalkmasıdır.
hayatında değişen hiç bir şey olmadığını fark etmek.
ezilen halkları savunmak önde gelir, 18 yaş tam zamanı başlamak için.
doya doya iddaa oynayabilmektir.
19. yaşgününü beklemek.
KENDi KENDiME SÖZ VERDiM 18 YAŞIMA GiRDiĞiM iLK GÜN KAN VERECEĞiM.
Hayatınızda hiçbir şeyin değişmediğini göreceksiniz o kadar.
Ehliyet almak.
yıllar önce bi liste gibi bişe yapmıştım daha doğrusu liste değil de bi ahım vardı bu yaşla ilgili. orta okul da o kadar içmiştim ki veda şeysi gibi bişe, memleket artvin, mekan da kafkasör gibi hayvani rakımlı bir dağ olunca, ister istemez alkol tüketimi artıyor. o kadar sarhoş olmuştum ki neredeyse hayatımdan 5 saat kopmuştu. düşünün ki ayıldığımda altımda kahverengi bir don vardı amk.... he la he kahverengi. * ben s.ktiler falan dedim ama değilmiş. saolsun ortaokuldan bi arkadaşım beni banyoya falan sokmuş kendime geleyim diye sonra kıçından donunu çıkarmışta bana vermiş. * ulan hayvan herif başka don mu yok niye kıçındakini çıkarıp verdin? dediğimde lan ne bileyim amk kaç defa o kadar sarhoş adam gördüm ki? demişti.
neyse eve geldiğim de yemin etmiştim 18 yaşıma kadar bi daha içki içmeyeceğim diye. * vay bene kadar zaman geçti şimdi bakıyorum da en kötü 14 15 sene... işim komiği o yemini ettikten iki hafta sonra da hopa da alkol komasına girmiştim. *
bazen hayatı akışına bırakmak gerek. gereksiz konuşup, zaten başa geleceklerin rüyasını görmeye gerek yok.
belki çok beylik bir laf olacak ama bu sıçtığımın hayatında herşey zamanında güzel.

--spoiler--
üniversitelileri görürsün imrenirsin,
sonra onlardan biri olur nefret edersin üniversiteyi, üniversiteliyi,
okulun biter, sonra tekrar onlara bakar imrenirsin...
--spoiler--

sanırım sadece bu örnek, birçok şeyi açıklamak için yeterlidir!