bugün

Tüm hayal edilen şeylere baslamaktir.
ilk iş kerhaneye gitmek olacaktır.
ilk eylemi iddaa bayine gidip 5 misli oynamaktır.
yazarlarin hayatinda hic bir sey degistirmeyen durum. 18 den once yapamayip 18 den sonra yapabildiginiz tek sey ehliyet almak oda adet yerini bulsun diye. ehliyetsizken de polis cevirmez ehliyeti al yine cevirmiyor. tipin cok cocuksu degilse pub larda falan kimlikte istemezler.
Girilince bir bok olmadigini biliyorum. Bkz. Ayni bokun laciverti, bu ne lan dunun ayni.
(bkz: 18 and life)
18 yaşıma girdigimde bi telefon geldi. arayan zamehran diye bir arkadaşımdı. neyse sohbet muhabbet derken doğum günün kutlu olsun kardeşim dedikten sonra sabah aynada farklı bir şey gördün mü dedi. cevabımı biliyorsunuzdur. burası Türkiye dostlar. 18 yaşında olman yaş sınırı olan yerlere girmek dışında bi bok sağlamıyor. aynı tas aynı hamam deyimi bu olaya cuk diye oturuyor.
Sadece basit bir rakam değişikliğidir. Mühim olan yaş değil baştaki akıldır.
18 yaşına geldiğinde özgür olduğunu kimsenin sana karışamayağı için ortamlardan ortamlara akacağını düşünürsün ama yok öyle bir dünya. Baba keserse yemini suyunu sokak köpeği gibi masum bakışlarını annenin yüzüne dikip babam beni affetsin diye inlersin. Asıl özgürlük ekonomik özgürlüktür.
Girmeden önce, birçok hayal kurduran girdikten sonra hayal kırıklıgı yaşatan yaştır. Hiç birşey olmaz. Erkekler azda olsa özgürlüğüne kavuşmuşlardır belki ama kızlarımız yıne annelerinin dizleri dibindedir.
Özgür olcam istediğim yere gitcem diye iple çekilen, o gün geldiğinde de aniden özgür olup istediği yere gidilemeyince hayal kırıklığı yaşatan olay.
girdikte başımız göğe mi erdi??
Reşit olmaktir. 6 ay önce yaptığım iş. Şimdi emekliye ayrıldım.
5 ay sonra olacağım durumdur.
bi ara "abi 18 e girecem de, tavsiye ettiğin bişeyler var mı" diye soruyordum. ehehe. 18 e nereden giriliyo lan gibi dolaşıyoduk ortalıkta.
Askerlik şubesiyle haşır neşir olacağın, \"Genel Sağlık Sigortası\" zımbırtısıyla muhatap olacağın ve son olarak adam yerine konulup attığın her imzanın sorumlusu olacağın gereksiz bir yaş başlangıcıdır.
Bişey farketmiyor univ. Okadar.
rahat rahat iddaa oynamaktır.
10 sene önce girdim bi bok olmuyor.
18 yaşına girecek olmak havalı görünse bile yıllar ilerledikçe o heyecanı aradığın durumdur.
17den para biriktirmeye başlamak gerekir, 18 den soraki iki yıl gece hayatına para harcamakla geçer.
Bir ergenin heyecanla beklediği süreÇtir. HiÇ bir özelliği olmadığı o gün gelmeden asla anlaşılmaz. Hayaller genelde bu olayın sonrası üzerine kurulur. Sorumluluk artar, beklentiler artar. Kısaca güzel birşey değildir.
bi getirisi yok.
an itibari ile,
siküşmek,
alkol tüketmek,
sigara içmek,
evdekilerle ilişkiyi kesmek,
seneye asker olmak,

hayatın sizi sükmeye başlamadan önceki son güzel günlerin yaşınıza tekabül ettiği zaman.
tam 1 ay 1 gun once girdim de daha bir seyini goremedim, bakalim.