bugün

çok güzel bir espridir efendim.
deli saçmasıdır.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
Hala ırak toprağı olduğunu veya bir ırak devletinin var olduğunu sanan cahiller olacaktır elbet.

Olsun...

Ekonomi nasıl pampa? Açlık var mı açlık?
(bkz: yavaş ilan edin saçınız başınız dağılmasın)
Ee hayırlı olsun kardeş devlet kuruyormuşsunuz. E bi zahmet siktir olup gidersiniz heralde yani artık bu işin tadı kaçtı da.
31 şubattakurulurmuş Kürtler öyle diyor hahaha.
sponsor buldularsa, pekala yapabilirler.
ama sponsor olmadan....biraz zor.
Yavaş kurun, toz geliyor çamaşırlara.
Kurdistan isteyen kim? Yok oyle bir dunya onlar tek baslarina kendi boklarinda boğulurlar. Amaç sadece husursuzluk yaratip kapitulasyon sağlamak.. Bahsettim kürtler bölücü kürtlerdir ķürt olduğunu ònemseyenler rahatsizlik hissedenler değil.
biride demiyo ki
görsel
PKKya Irak'ın bütünlüğünden yanayız desteklemiyoruz açıklaması yaptırttığına göre hayrımızadır.

Ayrıca iran kuklası Irak'a bağlı bir kürt bölgesindense Türkiye'ye düşman olmayan bir barzani devleti yeğdir.

Yarın öbürgün Rus, iran üsleri kurulmayacaktır en azından, ypg teröristlerinin kuzey suriyede yaptığı gibi.

-
kürt müsün diyenler olmuş ne alaka beyler, stratejik bir dayanakla çıkarım da bulundum sadece.
-
(bkz: barzani ve pkk çatışması/#31401951)

tsk yı peşmerge emrine verenler bu ilan için ne diyecekler? çok merak ediyorum!

hoş "kürdistan bölgesel yönetimi başkanı mesud barzani" yi onur konuğu yapanlar bu bağımsız "kürdistan" ı ilk tanıyanlar olacaktır muhtemelen!

belkide şöyle derler...

"biz barzani ye onur konuğu demedik konuğumuz olur dedik."
amcıkistandır o kürtüstan olsa duramazdın.
kesinlikle "amcikistandır" o hatta "sikiştandır" hatta ve hatta "sıçlıboklugötistan" dır...

adamlar kurdu ve kurduklarını paylaşamıyor hala sikistan amcıkistan falan diyor millet. gerçekten enteresan lan...

hatta özerk kürdistan başkanını mevcut cumhurbaşkanımız belki başkanımız demeliydim onur konuğu yaptı lan... valla bak bu gerçek bir şey hani yalan iftira veya karalama değil.
Güzel bir haberdir. Hadi bismillah.
inşallah.

belki burdaki çöplerde biraz onurlu olup ülkelerine giderler.
entry no: 57

bakın yukarıdaki entryleri silmeyin arkadaşlar sonra. çünkü hepimizi öldürürlerse falanla filanla olacak gibi değil bu işler. barzani yarın kuzey ırak ta kendi meclisini topluyor. sonrası referandum. ha 16 mayıs 2016 olmazda 27 mayıs 2017 olur bilemem ama barzani kekosu kürdistan ı ilan edince ne yapacaksın?

yine uzun adam falan dersin işte. sözlük çok güzel lan.
Bayrağıyla başkanıyla cumhuruyla ilan edilmiş ve ilk taniyanlardan biride türkiye devleti olmuştur.

Barzani ırak merkezi hükümetini tanımadığını mayıs ayında deklare etti. Gayet açık bir şekilde. Meclisini de kurdu şuan tıkır tıkır işletiyor. Askerimiz kürdistan ordusundaki askerlere destek veriyor ışid ve diğer tehditlere karşı. işte barış böyle birşey. işte bölgesel güç olmak böyle birşey.

http://m.uludagsozluk.com/e/31402327/
Bu tarihten tam 1 hafta önce barzani avrupa da çeşitli ülkeleri ziyaret etti.

Daha k.ırak a dönmeden önce havalimanında artık ırak devletini tanımadığını ve "kürdistan" ın kendi kararlarını vereceğini söyledi. Nitekim öyle de yapıyor.

Türkiye ye gel beni burada koru diyor biz gidip koruyoruz. Peşmerge hewallerimi eğit diyor eğitiyoruz. Kısacası biz türkiye a.ş olarak kürdistan denen ülkeyi resmen tanıyoruz.

görsel

Saygılar sayın erdoğan ve brez berzani. Net.
kürdandır o kürt olsa bölünürsün.