bugün

tiesto nun elements of life world tour 2007 adlı dünya turnesi kapsamında 16 kasım 2007 de cnr expo center da saat 22:00 de gerçekleşecek ve biletleri biletix de şatışa sunulmuş konser.
Biletlerin şimdiden alınması tavsiye edilen organizasyon.
biletleri tükenmek üzere olan konser. bu tiesto nun 2-3 saatlik bir dj seti değil. yaklaşık 6 saat sürecek bir konser. adam 8 tır ve 2 kargo uçağıyla geliyormuş. konser bir tarafa dursun sırf ışık-görsel efektleri görmek için bile gitmeye değer.
avantajlı bilet filyatlarının bugün sonuna kadar geçerli olduğu konser. bilet fiyatları 60 ile 1000 ytl arasında değişiyor. vip loca'da 1000 ytl verenlere votka ikramı varmış, bir de tiesto, düzenek otomatik pilottayken locaları gezip öpücük veriyormuş.

bir tiesto zirvesi düzenlense nasıl olurdu acaba diyor insan ister istemez, ister ister...
tdk

konser: Sanatçıların müzik eserlerini bir topluluk önünde çalması veya söylemesi.

bu açıklamadan sonra mevzunun konser oldugu tartışılır. hatta tartışılmaz bile.
tartışmasız bu bir konserdir. orda duydugun sesler adamın kendi ürettiği şeyler.

tiesto ünlü birkaç sanatcıyla gelecekmiş. zaten adam bu işi yaparken yardımcı enstrümanları sıklıkla kullanıyor. bilmeyen biri için kolay birşey yapıyormuş gibi görünüyor ama hiç hemde hiç öyle değil.

internet cafelerde çalan ibo feat 50 cent mix by dj haydar gibi abuklukları referans alacak kişi için; evet bu bir konser değil.
(bkz: tdk ya gittik gelicez)

(bkz: haberler iyi)
hayatımda şahid olduğum en rezil organizasyonlardan biriydi. bu kadar net. mevcut mantığa karşı olan nefretimin bir ara kafamın güzel olmasının da etkisiyle yüksek sesli bir kahkaya dönüştünü hatırlıyorum. tiestonun çıkışını takribi 7-8 metreden gördüğümü hatırlıyorum, basılan bilet sayısıyla içerde bulunan insan sayısı arasındaki korkunç farkın oluşmasındaki sosyolojik sebeplere inip, içeri girerken alınan biletlerin kesilip iade edilmemesiyle alakalı olabileceğini farkettikten sonra birde üstüne kendimi zorla çıkış kapısına atıp çıkmak istediğim halde çıkmak için neredeyse 40 dakika beklediğimi, zorla girmeye çalışanların oluşturduğu karambolle bir çok kişinin ezilme tehlikesini yaşadığını gördüğümü hatırlıyorum. sensation ve bilmum diğer benzeri organizasyonlarda herkese dans etmeleri için min 4-5 metrekare yer olduğunu, insanların gerçekten tam anlamıyla eğlendiklerini izlediğim görüntüleri ve birde herkesin ama istisnasız herkesin birbirini ezerek eğlenmeye çalışıyormuş gibi görünmelerini tebessümle izlediğimi hatırlıyorum. ve son olarak kendimi konserin başlamasından bir buçuk saat sonra mahşer kapısını andıran o kalabalıktan dışarı atışımı. tiesto yu bir daha türkiyede izlemekmi? sadece gülüyorum. ve son olarak. burdan o biletleri kesmeden kenara ayıranlara sesleniyorum. eğer o biletlerden tek ama tek bir tanesini bile tekrardan dışarıda tek bir kişiye bile satmışsanız allah size bir an önce ama bir önce bir sebep oluştursunda o çürüyüp bakteri oluşmuş beyinlerinizi temizlesin. bitti

not: rezilliğin hiçbir şekilde tiesto cephesiyle alakası yoktur. herif canavar gibi yapıyordu işini. rezaletin boyutu tamamiyle bizim tarafımızdaki o sonsuza kadar devam edecekmiş gibi duran iğrenç organizasyon zihniyetle alakalıdır
sıkısıklık bakımından sabah saatlerınde kartal-kadıkoy minibuslerini andırmıstır. ayrıca suyun fiyatı da iyice abartılıp 10 ytl olarak belirlenmiştir. lakin bu ve saymadıgın bir kac olumsuzluga karsın öyle bir tiesto vardıkı gercekten bır numarasın dedırtmıstır ve performansı bakımından turkıyedekı en ıyı konserını vermıstır artık tdk ne der bilmem.
(bkz: tiesto kim lan)
güzel müzik, facia ortam olarak özetlenebilecek gösteri.
nedense benim hiçbir şekilde olumsuzluk görmediğim konserdir. bizde mi var bu "bizimkiler bu işi becerememiştir, nerde hata var bakayım" tavrı bilmiyorum ama ben böyle bakmadım. geldim tiesto var ortam var dans var eğlendim konser bitti çıktım gittim.
cigaranın, şekerin boku çıkarılan konser olmuştur. su 10 lira enrji içeceği ise 5 liraya satılmıştır.