bugün

http://www.haberturk.com/...osunda-canli-bomba-panigi

efendim sırf tipini sevmedi diye bir hanım ablamızın başının altından çıkmış iştir.

gel giti olmuş ablanın heralde.

edit: eksileyenler med cezirli.
bir gün bunun olacağını biliyordum.
yazık bizim ülkeye 1 saniye sonramız meçhul.
işte terör budur. Amerika senelerdir bununla uğraşıyor, biraz da biz uğraşalım. Terörün amacına ulaşmasıdır bu. Kimse o kadına kızmasın. Hangimiz tedirgin değiliz, cekinmiyoruz kalabalık ortamlarda. Valla ben de sakallı, tedirgin ve terli birini görsem tırsarım öyle yerlerde.
Insan canının kıymetini bilmeyen beyinsizlerin dalga geçtiği olay.

görüntüleri az önce izledim. Ankara'da yaşıyorum ve her gün batıkent metrosunu da çayyolu metrosunu da kullanıyorum. Gar'da yaşanan patlamadan beri herkeste bir korku var. Kime sorsam metroya binmekten korktuğunu, metroyu elzem durumlar dışında kullanmadığını söylüyor. Metrodaki tüm sırt çantalı, "bize göre ilginç tipli" insanlara şüpheyle bakmaya başladık. geçen gün çayyolu metrosu arızalanmış, yarım saat rötarlı kalktı. Baktım metroda hayli kalabalık oldu, "belki metro seferini bombalı saldırı düzenleyecekler aksatmıştır, daha fazla insan ölürse daha etkileyici olacağından" diye düşündüm ve metrodan bir süreliğine çıktım. Evet inanın bunu yaptım, çünkü herkes tedirgin. Kimsenin gönlü müreffeh değil. Burada da kadın şüphelenmiş olmalı ki bağırmış. Kadına gülen arkadaşlar o metroda olsa ne yapacaktı merak ediyorum. Dışarı önce çıkabilmek için beş altı insanı ezebileceklerine kalıbımı basarım. Ölüm gelince ondan kaçış elbette yok. Fakat, dalga geçenler orada olsa göğüslerini gere gere şüphelenilen adama doğru mu yürüyecekti bilmiyorum.
gayet insani bi duygu olarak;
(bkz: korku)
gayet insani bi refleks olarak;
(bkz: bağırmak)
görünürde poliste yokmuş müdahale eden sivil polismiş. ne yapsa daha iyi şüphem var diyip en güvenilir görünenden başlayıp kulaktan kulağa mı?
yada ilk durakta kimseye söylemeden inse mi?
ben o adamın yerinde olsam allllhaaauuuu aaaaakkkkkbaaarrrr diye bağırıp kadının bayılmasını izlerdim.sivil polislerde büyük ihtimal kafama sıkarlardı.