bugün

Hani, asrın lideri'nin memleketi yöneteceği Ak Saray var ya ...
işte Ak Saray, Dolmabahçe Sarayı'nın o BEŞ Kati büyüklüğünde.

*

Nohut Oda Bakla sofa yani.

*

Mimarı açıkladı Bizzat.
Ak Saray 300 bin Metrekare ... Dolmabahçe Sarayı, Rıhtımı, camisi, Saat Kulesi Dahil, 64 bin Metrekare.

*

(Gözünüzde Biraz DAHA Rahat kıyaslayın diye yazıyorum; hergün 500 bin kisinin girip çıktığı, 66 cadde Kapalıçarşı'da Olan dükkanı, sokağı, 45 bin Metrekare ... Ak Saray'a yedi tane Kapalıçarşı sığıyor 4 bin ettik!)

*

Obama'nın dünyayı yönettiği Beyaz Saray, tenis korti, bowling salonu, Sineması, yüzme HAVUZU, bahçesi Dahil, 55 bin Metrekare ... Bizim Ak Saray, Beyaz Saray'ın Altı Misli birader ... Türk Halki, Amerikan halkından Altı Misli DAHA Zengin çünkü!

*

Kremlin Sarayı?
25 bin Metrekare.
Kızıl Meydan?
73 bin Metrekare.
yer kalıyor Boş Kremlin Sarayı'nın Yanina Kızıl Meydanı ilave et, Lenin'in mozolesini de koy, arsasında Hala'nın bizimkinin 200 bin Metrekare.

*

Buckingham Sarayı.
Kraliçe oturuyor.
775 Oda, 78 banyo.
SADECE 77 bin Metrekare.
Bizim asrın lideri'nin anca sığıştığı Makyajını Dort kraliçe, lordlarıyla kontlarıyla ferah ferah sığıyor. Prens William'la Düşes Kate Middleton'ın Yaşadığı Kensington Sarayı Desen, alt 40 Oda, Bizim Ak Saray'da çaycıların safra DAHA FAZLA Odası VAR tarafi.

*

Vatikan Devleti ...
Komple, 44 kutusu Metrekare.

*

Elysee Sarayı, ki, fransa cumhurbaşkanlarının resmi adresidir, 11 bin Metrekare, bizimkinin next to Olsa Olsa müştemilat Olur!

*

Ve, hala deniyor ki, vay Efendim cumhurbaşkanlığının budget Yüzde Yüz zamlanmış, 397 milyon hasta liranın olmuş Filan Efendim neymiş.

*

Az safra, az ... Bu ego'yu doyurabilecek para icat edilmedi henüz.

http://sozcu.com.tr/2014/...az-ozdil/ak-saray-623248/
Güzel noktalara değinmiş yazıdır.
ilginç tespitlerin var olduğu yazıdır.
trajikomik olan şu ki bu yazıları ve yazarlarını içerik değil de şekil açısından eleştirecek tipler dolacak buralara, olmaz olmaz demeyin, oldu ve oluyor, olacak da..
Yazılarında haklı olabilir ki öyle de. Keşke herkes okusa anlamaya çalışsa, bak sadece anlamaya çalışsa diyorum, o bile yeterli.

Ama ne mümkün insanımız bunu pek de fazla onemsemiyor. Devlet büyüğüdur tabi ki oturacak harcayacak vs. Diyip "hak" veriyor kendince. Ne desem bilemiyorum. Yazıların içi dolu ama etkisi ne yazık ki sıfır(0).
Düz mantığın dibine vurmuş yine yozdil.

Beyazsarayla karşılaştırıp amerkan halkına bağlamış. Kremlin demiş ordan kraliçeye geçiş yapmış kıyasa sokmuş.

Demek istemiş ki etiniz ne butunuz ne ki vöyle bişey yapıyosunuz.

Biri şu herife osmanlı nın bir çadırda kurulduğunu hatırlatsın.
Standart Yozdil yazısı
Bu adam dünyanın en kaliteli popülisti!
Mc gyver gibi ordan burdan toplar karşılaştırır ekler değiştirir sonuca varır
tarihten ve gündemden dipnotları birleştirir ortaya iktidara çakacak bir şey çıkartır...
Biraz tek bir olayı inceleyip analiz yap da bizi aydınlat güzel kardeşim
ama yozdil lazım mı ? evet çok lazım muhalefet şart!
hala neo osmanlı kafasında olanları kızdırmış yazıdır. ben sizin olmayan beyninize sokim.
daha yakışanı başkentin istanbul, başkanlık sarayının da dolmabahçe olmasıdır.
http://www.uludagsozluk.c...Fkanl%C4%B1k-saray%C4%B1/
osmanlı'nın bir çadırda kurulduğunu hatırlatan yobazların zoruna gitmiştir. demek ki adam olana imparatorluk kurmak için bir çadır yetiyormuş. halkın paralarını çarçur etmeye gerek yokmuş!...

işte yobaz takımı böyledir! kendilerini pek zeki sanırlar ama gerçekte bön öküzlerdir... olmayan akıllarınca rakip kaleye gol atmaya çalışırken, kendi kalelerine atarlar (bkz: yobazlar ve zeka)...

osmanlı yükseliş döneminde topkapı sarayı'nı kurdu. bir imparatorluk için mütevazi bir saraydır. osmanlı avrupa saraylarına benzer saraylarını çökerken kurdu. aynen kifayetsiz muhterisin yeni kurdurduğu saray gibi...