bugün

ayıptır, günahtır, yazıktır. korkuyorum yarın bir gün 4 yaşındaki yiğenimi de cuntacı diye itham edecekler.
bir terörist ve provakatörden beklenen hede.
bir başbakanın yapmaması gereken olaydır. Bi ülkenin başbakanı kendi ülkesinde ölen 15 yaşındaki bi çocuk için böyle konuşmamalı. ideolojisi, fikri, düşüncesi, suçu ne olursa olsun.
bir rte beyanatı. o zaman soru şu: masum insanların kafasına gözüne gaz bombaları, kapsüller, mermiler yağdıranlar
ne acaba? insan mı? hiç sanmıyorum..
Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasasına göre 18 yaşına kadar herkes çocuktur. 15 yaşında diyoruz. 14 yaşında hatta 15 yaşını malum komada geçirdi, bir çocuğun ölümünü zaten teröristti diye kapatmak ne derece hakka hukuka sığar.
ayıptır.

ölen tikkolu bir alevi çocuk değil, ölen sadece bir çocuk olmalı insanların gözünde. çocuk lan ne yapsa yeri amk. sapanla taş attı diye terörist olmaz. hala bu zihniyet. yok ya cinnet modern hayatimsart'ın dediği gibi.yes.
ancak gerçek teröristlerin yapacağı türden bir iştir.
öküz altında buzağı aramaktır. yangına körükle gitmektir. pişmiş aşa su katmaktır. kimseye yarar sağlamaz. ailesini yaralar. vicdanları kanatır. sempatizan dahi olsa neticede hayatını kaybeden bir "çocuktur."
pkk içinde pert edilen 15 yaşında çocuklar vardı onlar da mı ekmek almaya gitmişti.

teröristir ben de ilan edenlerden birisiyim.
yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ve medyada çıkan görüşmelerdeki kirli iş ve ilişkiler ağı yüzünden başı fena halde belada olan bir gerici siyasetçinin, bunları toplumu gererek unutturma ve seçimlerden en az zararla çıkma amaçlı sorumsuz ve ilkel eylemidir.

menfaati sözkonusuysa, vatan teferruattır onun için.
yazıktır, günahtır..
şırnak'ta ise mümkündür ne yazık ki. polise molotof atan 15 yaşındaki bir cocuk diyarbakir'da olsa terorist piç oluyor demi? tahrir'de olunca sikim aşşa kasımpaşa öyle mi? şam'da olunca yeter suriyenin piçleri gelmesinler bu topraklar bizim, değil mi? taksimde kizilayda senin yanindayken polis taslarken ölünce devrimci kahraman sembol artik ne diyorsan.ben hepsine de uzuluyorum ama sen oyle yapmiyorsun. kimisininkine seviniyor kimisininkine üzülüyorsun. pis fikirlerin için ideolojilerin için kullanmış olduğun çocuğun ardından timsah gözyaşları döküyorsun. çünkü hiçbir vicdanı hür canlı bir çocugun ölümüne duyarsız kalmışken veyahut ölümünden mutluluk duymuşken, bir başka çocugun ölümüyle karaları baglamaz. içgüdülerini, güttüğü kin ve nefret ile baskılamadıysa eğer. bu yüzden zerre inanmıyorum senin samimiyetine. ustune ustluk ekmek almaya giderken oldurduler diyip milletin kutsallariyla, değer yargılarıyla oynamaya kalkıyorsun. cunku biliyorsun ki bizde cocuk da kutsal ekmek de. vicdanlar bir ekmek uzerine titrer bir de çocuk üzerine. ölenlerin üzerinden siyaset diye tepinilmez yoldaş.