bugün

1993'ten bu yana dünya üzerinde reddeden, direnen, zorunlu askerliğe hayır diyenlerin günüdür.
bu yıl barış için vicdani ret platformunun organize ettiği 'barış için vicdani ret buluşmaları' kapsamında çok sayıda kişinin vicdani reddini açıklaması bekleniyor.

15 Mayıs 2010 Cumartesi, Saat 13.00 - 17.00, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi/Beyoğlu

15 Mayıs Dünya Vicdani Retçiler Günü'nde 'toplu vicdani ret açıklamaları'na sen de KATIL!

Savaşın ve militarizmin diline, imha ve inkar politikalarına,

her türlü ayrımcılığa, ötekileştirmeye HAYIR!

Barışın diline, diyaloğa, birada yaşam politikalarına EVET!

Savaşa karşıysanız, savaşı istemiyorsanız,

YAPACAK TEK ŞEY VAR! GiTMEYiN!

ViCDANi RETÇi ENVER AYDEMiR DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

Reddet, diren hayır de! ASKERE GiTME!

Askere gitme! KARDEŞ KANI DÖKME!

BARIŞ iÇiN ViCDANi RET PLATFORMU

KATILIMCILAR:
Vicdani retçiler
Şüpheli ölen asker yakınları
Şehit aileleri- Gerilla aileleri- Asker aileleri
Barış anaları
Aydın Erdem-Ceylan Önkol'un aileleri
Diyarbakır'da 2006 yılındaki bombalı saldırıda çocuklarını kaybedenler
Nazan Üstündağ
Ayhan Bilgen
Lale Mansur
Şanar Yurdatapan

Not: etkinlikte 30'a yakın kişi vicdni reddini açıklayacaktır.
(bkz: gün uydurmayın)
Dinsiz imansızların "Şehit aileleri" başlığı altında "aile" kavramına hakaret edercesine "aile" diye tanıttığı insanları da getireceklermiş.

hem de "gerilla aileleri" de varmış ha tabi bir de "asker aileleri" askerlik zorunlu bu ülkede malesef ki soyu sopu belli olmayanlar da alınıyor ve bu insanlar kendileri gibi soyu sopu belli olmayanlar tarafından öldürülüyor. Şehitler mi? Türklüğe karşı ihanet eden kimseye Allah şehitlik nasip eder mi be gençler. sözde asker ailelerinin ölen çocukları ne düşünüyordu bilemem ama iyi düşünenler varsa eğer öte dünyada Peygamber ağuşunda bulunan çocuklarını Peygamber önünde mahcup bıraktıkları, Türk ataları önünde başlarını öne eğdirdikleri kesin.

30 kişi de vicdani retlerini açıklayacakmış.
ülkeden bir yerlere kaçmamak şartıyla açıklasınlar bakalım.

ek: müslüman retçiymiş, öyle müslümanlık olmaz, öyle müslüman da olmaz. Mehmet Akif de öyle adamın suratına tükürür. ha bir de kurumlar kutsal olmaz kavramlar kutsal olur. Genelkurmay başkanlığı kutsal olsa tepesine sabah akşam nur yağardı, ilker başbuğ öldükten sonra da türbesi yapılırdı. Askerlik kutsaldır, PKKlı köpekleri yok etmek de o kutsallıkta kazanılan en büyük sevaptır.

bir ek daha yapayım, etnik döküntüler askerlik yapmak istemiyorsa yapmasın be, zaten es kaza operasyon bölgesine yollanırsanız birçoğunuz Türk silah arkadaşlarına ayakbağı oluyorsunuz yetersizliğinizden, beceriksizliğinizden, korkaklığınızdan, onursuzluğunuzdan dolayı.

bununla beraber o sözde müslüman enver yahudioğlu mu büyükmüş biz mi? Ben inandıklarım,şehit olan kardeşlerim uğruna yaşamımdan vazgeçmeyi ve daha da ötesi öldürmeyi göze alıyorum. Benim kardeşlerimin kanıyla bu vatan kürt çapulculara karşı korunuyorsa eğer ve Türk silahlı kuvvetleri hala yobazların en büyük korkulu rüyası olarak rejimi koruyorsa eğer ben 70 milyona hizmet ediyorum sözde müslüman yahudioğlu 70 milyona ihanet ediyor.

ayrıca "Türkiye Türklerindir" ve "Türkiye Cumhuriyeti üniter laik Atatürkçü devlettir" kurallarına karşı çıkan herkesi de kefen bekliyor buradan haber edeyim. Amerikan mandacısı hükümetin gazıyla fazla bir şeyler beklemeyin gelecekten. Amerika yokken ben anadolu'daydım, Amerika'ya rağmen Cumhuriyeti kurdum, Hatayı, kıbrısı aldım, yarın birgün amerika destekçisi hainlerin boynuna geçecek ilmekler çoğalır haliyle.
ülkedeki histeri halinin kendini ayyuka çıkarmasına neden olan gün imiş meğer.
bu memlekette 89 vicdani retçi var. hepsi de bedelini ödemeyi göze alıp almıyor silahı eline. enver aydemir isimli müslüman vicdani retçi 10 aydır cezaevinde işkence görüyor ama inançları gereği geri adım atmıyor. siz mi büyüksünüz o mu büyük? er askerin eline pimi çekilmiş bomba verenleri yargılamayı aklının ucundan bile geçiremeyen düşünce kıtları ancak ezber yineleyebiliyorlar. işte vicdani retçiler de ezberinizi bozmak için varlar zaten. bir tane general bir tane patron çocuğunun ölmediği, mhp denilen partinin meydanlarda ırkçı söylemler üreten başkanının yapmadığı bu askerlik nasıl bir peygamber ocağı oluyor acaba? enver aydemirin eşinin başındaki örtüye tahammülü olmayan, bizzat halkın değerlerinden uzak bir kurum nasıl kutsal oluyor? kendini diğer uluslardan üstün görüp yok sayan, imha eden tekçi zihniyete itiraz edenler değil mi tek suçlu?
madem çok meraklısınız siz gidin askere. size ne vicdani retçilerden? niye rahatsız oldunuz bu kadar? işkence görmeyi göze alanlara ne hakla korkak diyorsunuz?
ölmeyi öldürmeyi reddetmek suç değildir. esas suç savaşa ortak olmaktır.