bugün

yalnızların bünyesidir.

kınıyorum, ve laflar hazırladım.

benim hiç 14 şubatta sevgilim olmadı, olmamasını yeğlerim bundan sonra da. mümkünse gelecekse 15 şubatta gelsin, bir daha ki 14 şubatta gitmesin ama o gün uyusun falan ne olursa olsun. sevemedim böyle şeyleri, sokakta ellerinde çiçekler güneşli havada sırılsıklam dolaşan insanlar. sırılsıklam derken, anladınız.

hayır, iyi hoş güzel hediyeni alırsın tamam da; yapma birader. yapma hemcinsim. gözünün yağını, ferini sikerim senin. olanı var olmayanı var iyisi var kötüsü var. en nihayetinde, 14 şubat hem doğum günü hem de sevgililer günü olan arkadaşın var. yapma.
allah'ın günlerini(eyyamullah) bir tarafa iten, kutlamaları dahi sekülerleşen zihniyetin bünyesidir. şubat ayı şehidler ayıdır. bu ay, allah yolunda şehid düşenlerin yad edileceği, anılacağı, mesajlarının yükseltileceği, örnek alınacağı aylardır. müslümanın kutlayacağı günler 14 şubat, 29 ekim, 19 mayıs, 1 ocak gibi seküler zihniyetin ürünü olan günler değildir. müslüman, ancak allah'ın günlerini kutlar, kutlaması da islamidir. beşerin günlerini kutlamak, bunu da gayri islami bir şekilde yapmak müslümanın işi olamaz. müslüman, ramazanı, kurbanı, kadir gecesini, kudüs gününü, mekkenin fethini, şehitler ayını vs. kutlar. hayatlarının her zerresi dahi sekülerleşen zihniyet, islam'ı ve davasını bireye indirgediğinden, islam'ın toplumsal hiçbir hükmünü görmemekte, görmek istememektedir.