bugün

avsar01 adlı yazarın penis paylaşımı sonrasında insanların ve toplumların çıkarması gereken dersleri çıkarmak boynumuzun borcudur ki bu bizi insan yapan en önemli özelliklerden biridir.

efendim, biz malum yazar penis fotoğrafını paylaşınca sözlük olarak üstüne çullandık, eksiledik, ayıpladık, moderasyona lobi yaparak silinmesini sağladık. buraya kadar sorun yok. benim şahsen sözlük yazarlarından ricam aynı tepkiyi benzer bir eylemi gerçekleştirecek kadın yazarlar ve hatta kadın ya da erkek mahremiyetini silip atan (bunu daha farklı şekilde de okuyabilirsiniz) her türlü paylaşıma aynı tepkiyi vermeleridir.

penis fotoğrafının paylaşımından rahatsız oluyorsak aynı rahatsızlığı mesela meme paylaşımı için de duymalıyız. böylece ikiyüzlü olmaktan kurtuluruz.
diger kucuk pipilileri kiskanclik kirizine soktugu bir gercek.
Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyliyeyim.

Ayıp çok ayıp.
(bkz: kalkmışın imanı olmaz)
kadın yazarlar böyle birşey paylaştı mı ki tepki verelim dedirten açıklama. Bazı azgın ve troll kadın yazarlar hariç diğerleri uslu uslu takılıyor.
o adamın yaptığı çok bok bir şey fakat ;
1-)o adam uludağ sözlüğü neden öyle bir yer olarak gördü?
2-)buranın ortamı o kadar mı kötüleşti?
3-)neden bu kadar terbiye yoksunu olmaya devam ediyoruz.
bu 3 soru cevaplanırsa çıkarılabilecek derslerdir.
- insanlık kıyafet ihtiyacını karşılamak için moda organizasyonları düzenlerken, en azından bi şort olsun giymeliyiz.

- her sosyal medya kullanıcısını potansiyel seks partneri olarak görmemeliyiz.

- basit terbiye kurallarını dikkate almalıyız.

- her sevişen ya da seviştiği iddia edilen insan görünce, aa ben de gideyim kesin seks vardır, dememek.

- penis bir taşıt değildir. en azından bir ankarakart hayatımızı kurtarabilir.

- empati kurulamayan durumlarda sadece küfür etmek caydırıcı olmayabilir. polemikten daha kalıcı çözümler de vardır.

- ergenliğin en azından camını açıp, bedenini tanımak. lüks tüketimin üremeye ya da cinsel güce katkısı olmadığının farkına varmak.

14.11.2015 101'in notları. sınav tarihi henüz belli değil, artçı saldırı korkusu devam ediyor.