bugün

Detayların artık açıklanması gerekiyor.
Tedirgin eden durum. Bu sayının şu nedenle daha da artacağını düşünüyorum. Bu yurt dışından gelenler 14 gün karantina kuralına uymuyor. Ayrıca kimse takmıyor da. Meseleyi henüz idrak edememiş millet ama umarım katlanarak çoğalmaz vakalar. Hadi yurt dışına çıktın geldin, otur evinde 3 gün işte.
Mucize eseri Türkiye’de yayılmamış olan bir virüs var.

Kapatın lan tüm giriş çıkışları...
Bursa olarak duyum var.

Artık şehirlerin açıklanması gerekiyor.
50 yaşından büyük olmadığım için umrumda olmayan durum, moruklar düşünsün.
Vaka sayısı 5 e çıktı ve bu 5 kişi de aynı ailedenmiş.
Ulan ne diyeyim ben size bilmem ki?
Yurtdışında kalsaydıniz yahut gelir gelmez bunlara karantina uygulansaydi ya.
Bu vakaların birbirinden bağımsız olduğuna inanmıyorum.

yurt dışından gelmişler ise nereden gelmişler geldikleri uçaktaki yolculara ve onların temas kurduğu ailelere, iş arkadaşlarına vs ulaşıldı mı?

Bu kişiler hastaneye davet edildi mi muayene edildiler mi?

Geriye doğru giderek bu hastalığın önü kesilebilir. Yüksek ihtimalle bu 5 hastanın ailesinde veya çevresindeki kişilere bu virüs bulaşmış olabilir. Onları bulup tedavi etmek. Hayattan bir süreliğine izole etmek önemli. Umarım sağlık bakanlığı böyle çalışıyordur. inşallah.
vaka sayısının eksponansiyel olarak artacağını düşünürsek, yakın zamanda yüzlerce insanın enfekte olduğunu duyabiliriz. hükumetin aldığı tedbirler iyi ancak ben geç kalındığını düşünüyorum.
ilk resmi vaka duyulduğunda okulların kapatılması gerekiyordu. bu iş şakaya gelmez.

1 kişiyken onun çevresini ve temas ettiklerini kontrol altına alabilirdin ama artık şu an 5 kişi. onlardan bir tanesi 3-4 gün boyunca metrobüse bindi ise artık kontrolü kaybettin demektir. çünkü takip imkanın kalmadı. metrobüste enfekte olanlardan ailelerine ve çalıştıkları yerdeki insanlara, onlarda ertesi gün başka metrobüslere böyle böyle yayılacak. italya'da ve ispanya'da böyle oldu. bu çok korkutucu bir senaryo ama umarım böyle olmaz umarım yanılırız.
Umarim Italya gibi olmayiz.
Hayırlı işler. Salgına doğru gidiyor bu vakalar.
Özlenen günlerdir. Nereden nereye hey yavrum.