bugün

18:00'da başlayacak olan spor toto world cup 10 maçı. turnuvanın ilk iki gününde oynanan maçlar sonunda türkiye de sırbistan da 1'er galibiyet ve 1'er mağlubiyet almıştı. türkiye'de dün dinlendirilen kerem tunçeri bugünkü maçta oynayacak. ama dizinde ağrılar bulunan hidayet türkoğlu sahadaki yerini alamayacak.

karşılaşma cnn türk'ten naklen yayınlanacak.
türkiye'nin tam anlamıyla bir lise takımı gibi oynadığı maç.
türkiye'nin yenilmesi muhtemel maç.
sırbistan çok fena yenecek gibi.
dün kerem tunçeri'nin eksikliği çok belli oluyordu takımda. bu gün ise hidayette yaşayacağız bu durumu galiba. hem bu kadar da negatif olmayın.
doğuş balbay'ın ne kadar atletik bir oyuncu olduğunu kanıtladığı maç.
sırbistan'ın 82-58 kazandığı maç. bu skor ve turnuvanın genelinde oynanan oyun, çoğu basketbol seyircisinde hayal kırıklığı ve umutsuzluk yaratsa da bu sonuçların çok önemli olduğunu düşünmüyorum. çok fazla eksik basketbolcumuz vardı öncelikle bunu belirtmek gerek. semih erden, ömer aşık ve kerem gönlüm turnuvanın tamamında; sinan güler, hidayet türkoğlu ve kerem tunçeri de turnuvanın büyük bölümünde forma giymedi. ersan normal performansının çok çok altında oynuyor. çok kötü bir turnuva çıkardı. bütün bu eksi yanlar giderildiğinde (ki avrupa şampiyonasına kadar bunlar için yeterli zaman var) yine her zamanki oyunumuza yükseleceğimize inanıyorum. tabii geçen sene dünya şampiyonasından önce oynadığımız 3 hazırlık maçının hiçbirini kazanamadığımızı da hatırlatmak gerek. o yüzden bu hazırlık maçlarını baz alarak umutsuzluğa düşmeye gerek yok. turnuvanın güzel yanları da vardı tabii ki. genç oyuncularımız özellikle çok iyiydi. enes, doğuş, emir.. hepsi gerçekten çok iyi performans sergilediler. bu çocuklarımız sayesinde türk basketbolunun sırtı bir 15 sene yere gelmez.
şu an coach'suz oynadığımız ve litvanya'ya coach'suz gideceğimizi gördüğümüz karşılaşma oldu, gerçi bir gün önceki almanya maçında da gördük bunu. hani orhun eneyi eleştirmek babında değil ama bu görev için zayıf kaldığı aşikar. ukrayna'nın başında mike fratello, sırbistan'ın başında dusan ivkovic var. bizim takımın da başına bir amerikalı veya sırp veya milliyeti önemsiz, tecrübesi çok çok çok olan bir hoca getirilemez miydi ? türklerden ergin ataman, oktay mahmudi, erman kunter, aydın örs..

sakatlıklara rağmen kötü bir kadromuz yok ama hangi oyuncu ne zaman niye giriyor, niye çıkıyor belli değil. 3 saniye alanına topu indirmek yok, uzunları kullanmak yok, oyuncuların 4 pas art arda yaptığı hücum sayısı toplam hücum sayımızın yüzde 25i değil. şampiyonada grupta sonuncu olacağımızı düşünüyorum, dilerim beni utandırırlar.