bugün

aykut kocaman'ın, karabük-fenerbahçe maçı sonrası yaptığı basın toplantısında ifa ettiği eylemdir.

basın toplantısında konu ile ilgili açıklama aşağıdaki gibidir.
--spoiler--
3 Temmuz'da bu olay gerçekleşti. 7-8 Temmuz'da basın toplantısında bunlardan farklı bir şey söylemedim. Bugün de aynı şeyleri söylüyorum. Şike yapıldıysa, bu somut şekilde de ortaya konulduysa, bunun cezası neyse herkes çekmeli. Eğer somut bir şey varsa sahada bunu gösterebiliyorlarsa kazandığımız 16 maçtaki takımlardan birisi bize şike yaptıysa zaten onun cezası yasalarla açık. Şikeyle beslenen insanlar değiliz. Yoksa suç yaratmaya çalışmanın anlamı yok. Şike sahada olur, sahaya bakılsın. Türk futbolunda hız sınırı aşılmış ama radar bir takıma tutulmuş, asıl dert orada.
--spoiler--

yani diyor ki sayın kocaman, biz şike yaptık ama bunun ispatını bulamazsınız. hem ne var? herkes şike yapıyor ama kabak fenerin başına patladı. bu durum, öğretmeni tarafından sigara içmemesi için uyarılan lise ergeninin "ama hocam herkes içiyor" demesi gibi bir şey. ya da gümrükte kaçakçılık işleri ile uğraşan bir gümrük memurunun yakalanınca "ama herkes kaçakçılık yapıyor" demesi...

hem paragrafın son cümlesinde, asıl derdin, türk futbolunun şikeye batmış olması değil de sadece fenerin yargılanıyor olması olduğunu söylemiştir.
önceden de "güç dengeleri değişti" diyerek de benzer bir itirafta daha bulunan kocamanın itirafıdır.
malumun ilanıdır. bi de tutturmuşlar sahaya bakın şike sahada olur diye. ne demekse artık. şike olması için sivasspor forvetinin topu fenerbahçe ceza sahası nda alıp, tüm takım arkadaşlarını tek tek çalımlayıp kendi kalesine gol atmasını bekliyor herhalde.
lafı götünden anlayanların itiraf zannettiğidir.
şike sahada olur, sahaya bakılsın sözü bir itiraftır evet ama şike itirafı değildir..
alınterinin itirafıdır.
ne tarafa çekersen, o tarafa gidecek itiraftır.
bu sebepten birçok kişi götünden anlamıştır.
aykut kocaman 'evet lan şike yaptık' dese dahi; hayır öyle söylemedi diyecek yığınla malın bize varlığını gösteren itiraftır.
takımı mustafa denizli değil, ben şampiyon yaptım diyen başkanı da aklar bunlar.
kafayı kuma gömdün ama göt açıkta kalmış, uyandırıyorum.
kırmızıyla(mor da olabilir) yazılmasına ragmen bir türlü okunamayan cümledir.

bu arada şike sahada olur. buna yüzde yüz katılıyorum, çok doğru.

ama pazarlığı ve teşebbüsü dışarda olur. sahaya uygulaması kalır.
milan veya barça taraftarının şike itirafı çıkarımları yapmayacağı konuşmadır. doğal olarak da sportif anlamda çekişme içinde bulunduğumuz diğer türk takımlarının bundan olumsuz yönde anlamlar çıkarması doğru değil ama anormal bir durummuş gibi algılamamak lazım.
aykut kocaman' ın 1 çuval inciri berbat ettiği konuşmadır. yahu hayır yapayım derken tut bacağından ayır oldu, üstelik koca kulüpte tek konuşan adam aykut hoca. bırak hoca ihale üzerine kalacak sen bak işine.
Oraya buraya çekilmeyecek itiraftır. Adam net kabul etmiş.
kimi yazarları bokunda boncuk bulmuşcasına sevindiren itiraf.