gün içersin de sadece yemek , tuvalet ve uyumak ihtiyacını kendinize ayırabileceğiniz çalışma şeklidir.
günün yarısını para kazanmak için feda etmektir. diğer kalan yarısının 8 saati uyku diye düşünülürse zor bir hayattır.
bir türkiye gerçeği..
hukuk fakültesinde bütünlemelere çalışmanın tam tarifidir.
(bkz: kapitalizm)
'oğlum 12 saat çalıştık finali geçemezsem millet bu geri zekalı ya sen günde 12 saat çalış da kal derler.' diye düşünüp stres olan tıbbiyeli bir arkadaşı strese sokan temel unsurdur.
12-24 12-36 gibi çalışma seçeneklerinden birinde çalışılor olmak. bazı kurumlarda daha ağır şartlarda çalışanlarda var. mesela 24-24 veya 24-48 gibi.
istanbul lalelideki* dükkanların az bile dediği iş saati, çoğu dükkanların açılışı ortalama 8.30, kapanış en erken 22.00

çalışan elemanlar eve sadece uyumak için gidiyor, kapitalizim işte noolucak mnskym.
para babalarının istediğini yaptığının yegane delilidir.
4 saat uyuma alışkanlığı edinmeye sebeptir.
karsiliginda alinan 'ucret / maas / vb.' ile orantili olsa, biraz katlanilabilir; ama su an icin mumkun gorunmuyor boyle bir sey yalniz ve guzel ulkemde...
12 saat ÇAlışıp diger kalan zamanı uyumak ve diger ihtiyaçları karsılamak için kullandıktan sonra çok rahat para biriktirebilme durumudur..
lanet olsun bu sisteme, 12 saat çalışan insan ne düşünebilir ne üretebilir ne de adam gibi yaşayabilir, türkiyede işverenler müslümanız deyip işçileri 12 saat çalıştırıp köle gibi kullanıyorlar, nerde mülümanlık ey mumin.
14 saat aralıksız çalışmaktan kötü değildir.
Modern kölelik sisteminin gerekliliğidir.
köleliktir.

hele bir de haftada 6 gün çalışılıyorsa ultra köleliktir.
insanı üzen durumdur, şu an bu kölelik sistemine ayak uydurmak zorundayım. Şafak:162.
21 saatle rest diyorum. Koduğumun kapitalizmi sikti attı alayımızı.
Hergun yaptığım is alistim artik.
Bedenen aşırı yorulmaktır kimi sektörlerde. 2010 şubat - 2012 ocak arası 23 ay ve cumartesi pazar diye hafta içi haftasonu ayrımı olmadan çalışmıştım bende. Allah resmen acıdı beni hayatım değişti sonra.
sadece fakirlerin yaptığı eylemdir.
2010 şubat - 2012 ocak arası Berke plastikte çalışarak ekmek kazandığım çalışma şekliydi. Sert koşullar ve ciddi beden gücü isteyen bir işti. Ne sert zamanlarmış. Çok şükür Allah merhamet etti şimdi memurum. Yoksa özel sektörde çalışmak çok zor.

Edit: fesatlanma kardeş herkes nasibinle sevinsin.
insanlarimizi uzun sure calistirdiklari icin dusunme yetenegini kaybederler etrafi gozlemleyemezler. bu yuzden bilincsiz halk olurlar.
Son işyerinde çalışma şeklimdi. Sabah 8 akşam 8 çalışıyordum ama tabiki bununla kalmıyordu. Bilirsizniz istanbul u. Sabah 6da uyanır evden çıkardım. Saat 8 işbaşı. Neyse akşama kadar çalıştık. Akşam 8 de işten çıkıyorum, 20:10 otobüsüne yetişiyorum. Malum akşam trafiği. Eve varmam saat 9 u buluyor hatta geçiyor. Yemek ye, bir iki sohbet et, tekrar yat. Sabah tekrar kalk. Valla çalışmak zor.
yaklaşık 8 yıldır çalışma şeklim.