bugün

championship yarı final playoff ikinci maçıdır. pazar günü leicester'da oynanan ilk maçı, 77'de whittingham'ın golüyle 1-0 kazanan galler temsilcisi, cardiff'te "cardiff el ele gidiyok biz wembley'e" parolasıyla sahada olacak ve muhtemelen finalde, wembley'de blackpool'un rakibi olacak.

galler seyircisinin bu tip maçlarda "kulüp taraftarı" olmaktan çıkıp işi milliyetçiliğe, gövde gösterisine dönüştürdüğünü biliyoruz. bu maçta yine izleyenleri gaza getirecek ve eğlendireceklerdir. başlama saati 21:45 olan bu maç, normal şartlar altında futbol smart tarafından yayınlanacaktır. yayınlamıyorlarsa anormallik var. bakmadım ben henüz.

cardiff deplasmanda kazandı, içerde alacakları beraberlik kendilerine yetecek. ingiliz abilerimiz deplasman golü avantajı saçmalığını kullanmadıklarından, "sadece şu skor uzatır" diyemiyoruz. başta öyle yazmıştım ama sonradan öğrendim ben de. cardiff 1-0 önde başlıyor bir anlamda maça. tek farklı leicester galibiyeti maçı uzatır. beraberlik ya da cardiff galibiyeti, cardiff'i blackpool'un rakibi yapar. haydi bakalım. blackpool-cardiff finali dehşetengiz olur, muhteşem olur, cipsle kolayla izlenir. hele bir de akşamüstü şöyle güneş batarken falan oynanırsa türkiye saatiyle, okuldan gelip çanta fırlatılır, televizyon karşısına geçilir. ooooh.

ayrıca, 12 mayıs 2010 atletico madrid fulham maçıyla aynı saatte başlayacak. ben zannetmiyorum ki finalin gölgesinde kalsın. stadyumdakilerin üzerine bir de beni ekleyin, baya adam var bu maçı takip edecek. hehe.

farkındalık editi: o değil de şimdi güneş batarken oynanacak olsa bu maç, 8'de falan başlaması lazım. okuldan döndükten 4 saat sonra. o kadar saat sırtımda çantayla mı gezeyim ulan evde? olmadı federasyon, olmadı. olmadı, yaz ayında bu playoff olmadı.
leicester city'nin 3-2'lik üstünlüğüyle sona eren, penaltılarda yanlış hatırlamıyorsam rakibine 4-3'lük üstünlük sağlayan cardiff ekibini finale götüren maçtır.

ve kesinlikle 12 mayıs 2010 atletico madrid fulham maçından eğlenceli geçmiştir.