bugün

amerika'nın çocuğu kenan evren isimli şahsın yaptığı,artık yamalı bohçaya dönmüş, türkiye'nin sırtındaki kambur olan anayasanın değişmesi ile; ülkenin kuruluşunda hedef konulan muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma idealine bir adım daha yaklaşmasıdır.

sivil bir anayasa ile yönetilen, demokrasinin tam anlamıyla yerleştiği bir türkiye'nin önünde hiçbir güç duramaz dostlar. gelin hep beraber evet diyelim.
http://objection.mrdictionary.net/go.php?n=4232543

gerçekle alakası yoktur.
(bkz: geriye doğru çağ atlamak)
(bkz: taş devri geçeli oldu baya)

tanım: hayata dair bir yanılsamadır. kendimizi kandırmayalım.
birilerinin bazılarını atlatarak bazı şeyleri atalatacağı kesindir ama türkiye'nin çağ atlaması söz konusu değildir.
(bkz: atlıyorlar efendim durduramıyoruz)
ben hayır diyorum.en azından yasalarımı kimselerin eline vermemiş olacağım.çağ atlamak değil taş devrine dönmek olur bu kanımca *
Sorun şudur ki eğer bir anayasa değişikliği gerekliyse bu toptan *, Uzlaşmacı ve çağdaş olmalıdır. Böyle olmazsa ancak 20. yüzyılın ortalarına musollini italyasına, hitler almanyasına atlarız.
evet çıkması amerika'nın çocuğu kenan evren isimli şahsın gidip yerine amerika'nın yeni oyuncağı recep beyin gelmesinden başka birşey olamayacaktır. evetle atlanılsa atlanılsa ip atlanır.
olaca olan gerçektir. 13 eylül sabahı türkiyeye güneş bambaşka doğacak. insanlar artık kendilerini daha bir güvende hissedeceklerdir. halk ve vatan için çalışıyor gorunen bir takım soysuzlar kansızlar da 13 eylül sabahı daha önceden begendikleri ülkeye kaçış için uçak biletlerini hazırlamış olacaklardır.
"evet" ten nemalanacak kişilerin çağ atlatmasıdır. türkiye ise aynı hızla geriye doğru çağ atlayacaktır.
(bkz: doğmamış çocuğa don biçmek)