bugün

http://galeri.uludagsozlu...r/fenerbah%C3%A7e-542726/
vaktiyle ülkelerinde besledikleri orospu evladının kaymağını yiyen siyah beyaz oğlanların içine oturttuğumuz maç.
Üzerinden tam 1 yıl geçmiş efsane maç. Daha dün gibi be.
Patates tarlasında oynanan maç.
nereden nereye?

2013: 7 puan - ( CL 2.tur )
2014: 1 puan - ( -15 averaj )
Unutulmayacak maçtır.
Galatasaray'ın rakibini 2 günde yenebildiği maç.yazıklar olsun evet yazıklar olsun efendim.
italyada'ki cillop gibi zeminde bizi yenemeyen juventusun şikeciler tarafından elenmeleri karlı zemine bağlanan maç. yav he he. o değilde bizi 1 senede bu hale getirenlerin iki yakası bir araya gelmesin. aklıma geldikçe hüzünleniyorum amk.
şimdiye kadar gittiğim 100 kusur futbol karşılaşması içerisinde yeri en ayrı olanıdır.

tam bir yil önce bu saatlerde metrobus ile eve donmeye calisiyordum. eve gelince de sabaha kadar uyku tutmamisti bi daha.. hayatimda ilk, belki de son defa bir futbol macini kacirmamak icin alarm kurup da yatmistim o sabah.

(bkz: karlarla kapansa sana gelen yollar)
(bkz: kürekle geliriz galatasaray)
evde gol sonrası taklalar attıran maçtır. yakın tarihte oynanan en güzel futbol maçlarından birisidir.
100 yıl sonra bile unutulmayacak maç.

hayat durmuştu resmen ama o gol var ya o gol...

ne koydu be wesley!
Unutursak kalbimiz ku-ru-sun!'dur.
geçmişi hatırlatarak yakın zamanı unutturmaya çalışıyorlar. kanmayın beyler.
allah`ım goooooooollll. tanım: geçen sezonun akılda kalan en güzel maçıdır.
Galatasaray'ın iki günde anca kazanabildiği maç

Pirlo dediğin adamı patates tarlasında oynatırsan oynamaz tabii amk. Uefa nasıl iptal etmediyse artık.
istek azim ve getirdiği başarının sembolü olabilecek maçtır.
küçük takımların büyük bir takımı yenmesiyle övündüğü maç.
görsel
iyiki galatasaraylıyım dediğim maç, maçı geometri dersinde hoca ders anlatırken izlemek ayrı bi keyifti okul bitince eve hızlıca gidip sneijderin attığı gole yetişmek gole çılgınca sevinmek apayrı bi keyifti, hikayesiyle ve yaşattıklarıyla gerçekten unutulmaz bir maçtı.
totem yapip gitmeme karari almıştım bu maça.
dışarıda taşak catlatan soguklari varken, rüzgar pencereleri yerinden sokecekmis gibi delice eserken, gece gec saatlerde istanbul da kar yağışı olacağı uyarıları yapılırken, ben de evin icinde kicimi kalorifer petegine dayamis bir sekilde internette dolasirken karsima bu macin bileti cikti ve kaşla goz arasinda satın alip bu mac icin yollara düştüm.

tribun hayatim boyunca tribunle ilgili verdigim en iyi karardi bu maca bilet almak ve gitmek.
iki sene olmuş.
ilk maç zaten inanılmazdı, kar birden bastırıp tüm zemini beyaza boyamıştı.
erteleme maçı, tartışmalar vesaire.
ua diyordu ki, bu maça gelin; kimse dışarıda kalmaz. ulan ne çok istemiştim bu maça gitmeyi. olmadı, üniversite voleybol takımımın maçı ile çakışıyordu.
velhasılkelam, voleybol maçı için allahın unuttuğu yere, okan üniversitesi'ne gittik. juve maçı başladı orada, kantinde televizyonda 50 kadar galatasaray sevdalısı okan üniversiteli arkadaş maçı izliyor. gittik oturduk biz de takımın galatasaraylıları olarak.
ilk yarı heyecanlı geçti, bitti. bizim için de maç buraya kadardı zaten, salona inip ısınmamız gerekiyordu yavaş yavaş; maçımızın saati yaklaşıyordu.
soyunma odasında telefonları refresh ede ede bir hal olduk. gol sesi çıkmadı. biz sahaya çıktık, ısınmaya başladık. bir elimde hala telefon, skor sitesini yeniliyorum; aynı zamanda da takımı koşturuyorum ısınalım diye; salon buz gibi çünkü.
son yenilemeden sonra; galatasaray 1-0 juventus skorunu gördüm. gooooool diye haykırdım bir ercan taner olmasam da.
gerisi malum, galatasaraylı takım üyeleri ile müthiş bir coşku. öyle bir coşku ki 3 tur koşup ısınamayan beden o coşkudan sonra kalorifer gibi olmuş.
hey gidi günler, çabuk geçiyor. ulan galatasaray; sen nelere kadirsin.

maçı 3-0 yenildik bir arada. kimin umurunda o gün aslanım turlamış.
eskiden maçların kağıt biletleri olurdu değil mi.. bilet koleksiyonumdaki en değerli biletin maçı swh.
görsel
Dün gibi.
Bazılarının unutamadığı maç. Fenerbahçe taraftarı 6-0 deyince böyök tokomlor oldokloro kopolorlo diye başlayan zırvayı söyleyip işlerine geldiği zaman böyle maçlarla övünürler. iki yüzlü deyince kızıyorlar. Haklısınız yüzsüze iki yüzlü demek bence de haksızlık. Evet.
ilk yarısını kaşar pislik edebiyatçının maç olduğunu bilerek ders anlatmasıyla gizlice , ikinci yarısını kahvede izlediğim maçtır.

Unutulmazdır, özeldir.