bugün

Cahil cüheyla bir yığın aktrollü fetö gibi ülkenin başına bela olduklarında başka nerede zaptedeceksin ki? Haklı adam.
Cezaevlerinin sayısının artması ; toplumda şiddetin, anarşinin,kargaşa ve kaosun arttığını gösterir.
Medeni bir toplumda cezaevi sayısı ile değil ;eğitim kurumlarının sayısı ile övünülür.
ceza evlerinin yetersizliğinden dolayı, kapkaççılar, hırsızlar, adam yaralayanlar serbest bırakılıyor. çünkü yer kalmadı,
neden serbest bırakıyorlar bunları diye yapılan isyanların sebebi bu.
ahlaki çöküntünün inşaata yansımış halidir. Suç oranlarını azaltmak için bu paralar harcansa bu kadar cezaevine ihtiyaç olmaz.
"aç olduğum için bir ekmek çaldım, sonrasında bana ceza verdiler ve 6 ay boyunca ücretsiz ekmek verdiler. işte dünyanın adaleti"
Suç varsa suçlu da vardır. Haliyle suçluların cezalarını çekecekleri cezaevleri de olmalıdır. Lakin, devletin daha doğrusu kolluk kuvvetlerinin öncelikli görevi suçun işlenmemesini sağlamaktır yani kolluk kuvvetleri yıldırıcı olmalıdır. Yoksa, suç işleyen adamı yakalayıp cezaevine göndermek basit olanı.
ulan ülke 80 milyonluk açık cezaevi olmuş zaten ettiğiniz kelama bak, şehirler arası yolculuğa çıkarsın hop kimlik kontrolü, işinden eve gidersin hop mahalle girişinde özel araçlara kimlik kontrolü arama sanki bana çok güvenlik sağlıyorlar bi iki güne seçim patlamaları başlar anketlerde reis zorda ne de olsa.
Eğitimin kalitesini düşürüp hapishaneleri çoğaltanın niyeti kötüdür. Açık ve net.
Ak it lere hazırlanıyor. *
100 bin kapasiteli cezaevi yapacaklarına 100 bin kapasiteli okul ve kültür evleri yapsalardı gerek kalmazdı.resmen insanları suça teşvik ediyorlar.