bugün

sınavda ne yaptığını bilen çalışkan öğrencidir.
kanka yapılabilmesi durumunda, eğitim öğretim hayatınıza level atlatacak öğrencidir.
çan eğrisi gibi bir sistem varsa ortalama hesabına dahil edilmediği için kimse bulaşmaz buna.

edit: bulaşmak derken, kimse dövmeye kalkışmaz manasında...
ya torpillidir ya da komiktir.

(bkz: beden eğitimi dersi)
sözünün eridir.
tutarlı, gıcık olunası ama takdir edilesi insandır.
lisede oturup sabaha kadar 150 sayfayi satir satir ezberlemis, gozunu kapattiginda virgul yerini bile hatirlayan ogrencidir. butun sinifa mutemadiyen 20-30 verip gevsek gevsek not okuyup, yavsak yavsak siritarak ogrenciye kapak yaptigini sanan cografya hocasina sozle degil notla ayar vermek istemis epeyde basarili olmustur bu konuda. universitede, gecme notu 60'i zor gordugu donemler olmustur o ayri.
"sınav çhok kötü geçti yhaa" " zaten hiç çalışmamıştım" deyip 100 alan uyuz öğrencinin feyz alması gereken öğrencidir.
30 puanlık soruyu yapamadım ya deyip 80 almayı başaran ve en iyi arkadaşın olarak geçinen vatndaştan daha hayırlıdır.
sınava girmeden önce zaten alacağı notu belli olan öğrenci.
kendini bilendir, takdir edilmelidir delikanlı adamdır.
güzel insandır, kopya istersen verir.
Sınavdan zayıf alan öğrencilerin gıcıkça bakışlarına maruz kalan kişidir.
Türk öğrencilerin sadece çalışkan olanlarının yüzde 70'i 40 bekliyorum diyip 100 alan kişilerdir. e ozaman size yanıtlayamayacağınız bir soru; eğer bu kadar fazla dahimiz var,yani hepsi için 100'lük kağıt 40'lık gibi görünecek kadar aciz kalıyorsa. ummadan, ÇALIŞMADAN 100 ALACAK kadar fazla dehamız varsa türkiye neden hala gerilemekte olan bir ülke?.

yanıtı bana göre şu;

kimse beni geçmesin. en iyi ve üstün ben olayım diye başkalarını tembelliğe iterek çevresinin genel başarısını s*kine takmayan,bu kadar aşşağılık, namussuz ve karaktersiz bir sürü kişinin hala aramızda oksijen tüketmesidir.
kendini iyi değerlendirebilen öğrencidir.
ayrıca; kafası yarılmalıdır ki, bir daha sınavdan 100 alıp almmamayı iyice düşünsün.
(bkz: helal olsun ona)
sözünde duran öğrencidir.
hoca sınıfta sınav sonuçlarını açıklarken sevinç gösterisinde de bulunmaz bu kendinden emin olduğu için; umursamazca kafasını falan sallar. akabinde içten içe tüm sınıfın antipatisini toplar.
öğrenci olarak açılırsa ve excell beni yamultmuyorsa açılabilecek 1267650600228230000000000000000 başlıktan birincisi.
[alt kümeyi düşmedim. kız ve erkek hatta ibne öğrenciyi hesaba dahil etmedim]
kopya çeken öğrencidir.
Takdir edilen örnek gösterilen öğrenci...
beklediğine değmiş kişidir. kendisi rıdvan dilmen bile olabilir. (bkz: yüz olur)
delikanlının önde gidenidir.10 bekliyorum demez.100'ünü alır oturur, önündeki sınavlara bakar.
(bkz: nostradamus)
100 beklemiyorum dediği halde sınavdan 100 alan öğrenciden çok daha iyi bir öğrenci modelidir.

zira lisede bir sınav çıkışında tuvalette toplu sigara içimi gerçekleşir ve tartışılırken her okul ve sınıfta bulunan 'inek' diye tabir edilmekte olan heriflerden biri gelip 'çok kötü geçti kesin 40 alıcam' demişti ve bu kişi o sırada orada bulunan bir arkadaşın sınıfındaydı. adamın böyle demesi üzerine herkes 'bu 40 alırsa biz ne bok yicez lan?' düşüncelerine dalmıştı.

sınav sonuçları açıklandığında bahsi geçen kişinin 100 aldığı ortaya çıktı. ve bu çocuk o ibneler topluluğu arasına başarıyla girdi.

sonuç mu? çocuk okul değiştirmek zorunda kaldı. hayır yavrum 100 aldığı için değil, çocuk değil koridora çıkmak, masasından kalkamıyordu okuldayken. *