bugün

nasıl olsa yaptım ama sorulara bakayım öbür sınıfla sosyal sorularını takas edeyim gene 100 alayım diyen kişi olabilir.
nerede doğru yaptığına bakarak, egolarını tatmin etmek isteyen öğrencidir.
(bkz: gök görmedik)*
Bunu ciddi anlamda gördüm. Ve tamamiyle ciddi anlamda yapılan bir eylemdi. Öğretmenin küfretmemek için kendini tuttuğuna şahit oldum.

100 alıp kağıdını kontrol etmenin artislikten başka ne anlamı olabilir araştırılması gerekir.
aldığı nota kendi bile inanamayan öğrencidir.
üniversite sınavında ilk tercihi kontrol mühendisliği olacak tiptir.
sonuçlar okunduktan sonraki showun devamıdır. (bkz: show must go on)
1000 üzerinden not veren manyak bir hocanın öğrencisidir.
bonus sorusundan puan alamayan öğrenci davranışıdır.
biliyorum çok klişeleşti ama tam oturuyor buraya be sözlük.
(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya) öğrencisidir *
arka sıralardan bir grup öğrencinin linç eylemine girişmesi muhtemeldir.
arada atmış olduklarının, sorusuna ve cevabına tekrar bakacaktır.
Başını kağıttan kaldırdığında nefret dolu gözlerle karşılaşıcak öğrencidir.Kopya vermemiş arkadaşım doğal!
kağıdın bir yerinde kazı kazan soru arıyan öğrencidir.
yok artık hamuna noyim yaşatmayın deyyusu..
evvelden bu tipten bi tane tanırdım lisedeyken. benim kafa zerre kadar kosinüse polinoma filan basmazdı ve sikimsonik matematik sınavlarından 0 ila 10 arası puanlar alarak sıçtığım natürmort sayısal manzaraya tüy dikerdim. "götan" diye adlandırdığım herifçi de kalkıp 100 alır üstüne hocadan kağıdını alır, abide-i hürriyet gibi seyrederdi pezevenk. pazarda don satarken gördüğüm için de üzülmedim o sebepten.

edi mörfi: sonradan gördüm tabi. hem çalışıp hem okuyor diyerek halkçı manzara çizmeyin basarım 0'ı.
aynısını lisede bir arkadaş yapmıştı . hoca ile aralarında geçen diyalog şöyle idi:
-hoca : .....abuzittin 50,kamile 70,şebelemettün 100.
-öteki öğrenciler : ulan gördün mü ineği 100 almış.
-şebelemettün : hı 100 mü ? hocam ben 95 bekliyodum fazla vermişsiniz galiba
-hoca : emin misin ? oğlum hepsini doğru yapmışsın işte daha ne istiyon .
-şebelemettün : yok hocam ben başkasının hakkına giremem benim ki 95 olmalı.
-hoca : bu arada içinden ettiği küfürler yüzünden okunuyor . peki oğlum bir daha bakacağım senin kağıdına.

ertesi gün hoca gelir ve şebelemettün ü tahtaya çağırarak sınıfa şöyle seslenmişti
- çocuklar şebelemettün arkadaşınızı dürüstlüğünden dolayı tebrik ediyorum .
bu arada şeb. ise ulubatlı hasan gibi tahtada dim dik durmaktadır.
-hoca : aferin oğlum dediğin gibi kağıdını inceledim hakikaten fazla vermişim . düzeltilmiş yeni notun 75 oldu.
-şebelemettün : ?????? derin bir sessizlik.
ve arkasından kıçını çeke çeke sıraya oturdu ve gün boyu kimse ile konuşmadı.
(bkz: arkadasim sen mal misin)
(bkz: ya bi git çay koy)
bazı hocaların bonus soru yapması, yani sınav kağıdının 105 puan üzerinden olması nedeniyle o soruyu niye yapamadım ben! diyen öğrenci olabilir. bu kadar hırs iyi değildir. böyle tipler belli dönemlerde başarılı olurlar ama daha sonraki dönemlerde sosyal, psikolojik, maddi gibi durumlarda başarısızlığı tadacaktır.
ıslak sopayla kovalanası öğrencidir.

al eline diplomanı çektir git len!