bugün

aile plani olmayan cocuklarini dusunmeyen 10 cocuk yapip bunlarin egitimini karsilamayan insanlardir.
aile planlamasından habersiz,kendini hala dağın tepesindeki köyünde sanan,çocuk yapmayı marifet sanan ve o çocukları asla düşünmeyen insanlardır..
"Zengin parasıyla fakir karısıyla oynarmış" sözünü karşılayan ailedir
devletin dağıttığı spirali dinleme cihazı zannedip çekiçle ezen salaktır. sadece karıyı düdüklemesini bilir.

doğan cocukların it kadar değeri yoktur. kız ise satar. erkek ise dilendirir. yada pkk ya kiralar.
(bkz: typical akp supporter)
adana valisinin 10 çocuk yaparken para var, polise sıkarken para var vs diyerek bahsettiği ailedir.
-on çoçuğum var bazen ekmek bulamıyoruz
-evet çok zor
-nerde bu devlet bize yardım etsin
-ne konuda efendim
-çocuklar için
-halaaaa!!
(bkz: hizmet sektörüne damgasını vuran reis)
fakirlikten dolayı prezervatif alamamış babanın içinde bulunduğu ailedir. *
aklıyla hareket etmeyen ailedir. türkiye'de 10 çocuk yapmak büyük bir cesaret ister, -ki biz bu cesarete cahil cesareti diyoruz. allah akıl fikir vermiş, 10 çocuk neden yaparsın ben anlamıyorum. o 10 çocuğun hem sana zararı oluyor hem de ileride o zararı tüm ülke çekiyor.
(bkz: allah rızkını verir deyip paso üremek)
(bkz: yurdum insanı)
(bkz: yurdum izdüşümü)

burası türkiye, rte den tam destek gelmiştir "en az 3" diye..
e hani adam yaptı 1o tane nolcak şimdi??..
ikisi hırsız olacak,
üçü mendil satar,
ikisi ışıklarda cam siler,
biri kapkaç yapar,
ikiside hayat kadını olur, aile misler gibi geçinir.. *
padişah, savaşa girdikten sonra her aileden eli silah tutan erkek çocuklarının toplanmasını istemiştir. 5 oğlu olan bir baba oğullarından birini savaşa göndermiştir. bir yıl sonra bir savaş daha öteki oğlu, bir yıl sonra bir savaş daha öteki, bir savaş daha öteki ... adamın sadece 1 oğlu kalmış ve komutanlar eve gelip savaş çıktığını ve evdeki erkek çocuklarını alacaklarını söylemiştir adam sinirlenerek komutanlara çıkışmıştır : padişahınıza söyleyin s*kime güvenip savaşa girmesin ... fıkrasının tam tersi durumudur. 10 çocuğu yapan adam karısıyla yatağa girdiğinde o an doğabilecek çocuk veya çocuklara nasıl bakacağını veya devletin ona yardım edip etmeyeceğini düşünmüş müdür bilinmez ...
(bkz: saçı sarı gözü ela abazalık başa bela)
doğuludur genelde, dağa da çıkmıştır.
tipik bilinçsiz Türk aile planlamasına örnek teşkil edecek bir durum.
(bkz: 500 lira geliri olup 10 çocuk yapan aile)
'zengin parasıyla fakir karısıyla oynar' sözünün güzel bir örneği olabilecek ailedir.
bilmeyen değil tam tersine fazla bilen insandır fakirliği çocukla aşacağına inanır yada bir hırsla özellikle erkek çocuk bulmak için uğraşırlar.10 çocuktan sonra erkek olunca ve beklenen görülmeyince erkek çocukta sukut-u hayale uğrayan ailedir.Kondomu kullanmama nedeni presnsiptendir.ZAten kullansa da ucunu keser.
cahilliğin sonucu diyebileceğimiz durum. aile planlamsının önerilerini dikkate almayan toplumun isyankar aileleridir. ne için kime isyan ederler, hangi yüzle baş kaldırırlar anlamış değilim.

karısı kız doğurdu diye doktoru ve eşini döven öküzden ne bekleyebilirsin ki?
aile planlaması için yapılan iğneleri 'bizi kısırlaştıracaklar' diye gidip vurulma, sonra 'nerde bu devlet' diye haykır.. cevabı çok basit amca; ebenin amında..
kolay gele..
ailemizi kurarken ibret almamiz gereken aile turu.