bugün

guzel sey olmali karsidaki insani 10 yil tam manasi ile tanidiktan sonra cok keyifli yillar gecirilebilir. *
çok sağlıklı devam etmeyecek olaydır.
(bkz: kavak yelleri) onların on yıldan fazlaydı birde galiba. işin ilginci herkes birbirine aşık oluyor. deniz aslıya, aslı efeye, sonra hepsi efeye...
dünyanın en ideal çifti olunmasını beraberinde getirdiğini bana düşündüren olay. bi düşünsene o adam yada kadın hakkında bilinebilecek her şeyi biliyosun: fobisi ne hobisi ne, ne yer ne içer, kimi sever kimi sevmez aklına gelebilecek her şey... neden çünkü insan dost saydığı insana her şeyini anlatır. e bu dostluğu 10 senede koruyabildinse helal olsundur, ideal yakalanmıştır. daha ne denilebilir ki ilişkisi.
(bkz: muhteşem)
bahsi geçen kişiler arasında iletişim eksikliği yaşandığının en büyük göstergesidir hatta jopudur * normal değildir ,elin mahkum olma durumudur(10yıl) ohadır yuhtur ..
sıkılma sürecini daha çabuk başlatacak ilişkidir.
zamanla aşık olmak olabilir.
-10 yıldır arkadaşız nargül.
+evet tonguç. iyi ki varsın.
-başka arkadaşım yok ki zaten...
+benim de...
-evde kalcaz bu gidişle.
+evet tonguç, napsak ki?
-hmms...hani sende fena değilsin nargül.
+ciddi misin tonguç? sen de yakışıklı sayılırsın.
-nargül'ümmm.
+tonguç'ummm.
10 yıllık arkadaşı kaybetme riskini ortaya çıkartır.
-arzu
+efendim recep?
-farkında mısın, ulan on senedir birbirimizi tanıyoruz ve on senedir çük gibi yaşıyoruz afedersin, ne doğru dürüst bir aşk, ne ne adam gibi sevgili, ulan bizden bir bok olmaz!
+valla haksızsın diyemeyeceğim be recep, ot geldik saman gidecez.
-aslında sen çok hoş birisin neden farkedemiyorlar anlamıyorum,
+hi hihi, sağol sen de fena sayılmazsın,
-öhöm öhöm, aslında
+boşver şimdi aslını feslini!
-hobaaa...

olan bundan ibarettir. bakarlar ki on yıldır kimse ikisini de ziklemiyordur. sadece birer vakit geçirme ya da eğlence aracı olmuşlardır, bari ele gitmeyelim diye birbirlerine sararlar.
apaçinin sabır erdeminden kaynaklanan durum. 10 yıl timsah gibi pusuda yatmıştır.
bedelli olacağı kesindir. bir şeyi kazanırken başka şeyi hepten kaybetmektir.
yaşadığım ve sonuçta bi bok olmadığı olaydır.
(bkz: herkes kendi yoluna)
iyi bi şey değildir. muhtemelen eski sevgililerini tanıyıp etmişliğiniz vardır. yiyip içmişliğiniz...
harika bir olaydır. aşk, sevgi, dostluk, paylaşım, vefa, güven, saygı hepsi birarada yaşanır. bulabilenler şanslı azınlıktır.
iki tarafında sırasını beklemek için tam 10 yıl harcadığı durumdur.
tatlıdır. keyfini çıkarmak gerek. ama alışkanlık mı aşk mı bunu da iyi ayırt etmek gerek. neyse gönüller bir olunca olmayacak olanı s.kiyem.. **
kısa süre içinde biter olan dostluklarına olur.
valentine's day adlı filmde bir örneği görülür. göze hiçte hoş görünmeyendir. kankadan sevgili mi olur?
10 yıllık dostluğu 10 günde öldürebilecek tehlikeye sahiptir o ilişki.
ya bu muhtemelen iki tarafın da duygusal bir boşlukta olduğu zamanlarda gerçekleşir. "e madem ikimiz de aylak aylak bakınıyoruz etrafa, iyi de anlaşıyoruz, birbirimizi de tanıyoruz, acaba mı?" şeklinde düşünülür. düşünülür yani, şimdi aksini iddia etmeye çalışmayın bana, kalbinizi kırarım. zaten bu noktaya gelene kadar emin olun iki taraf da birbirine bi alıcı gözle bakmıştır. işte tam bu noktada, freud abimiz tezimizi sağlamlaştıran sözünü söyler; "hiç bir erkek birlikte olmak istemeyeceği bir kadınla yakın arkadaş olmak istemez"...

sonuç olarak genç dimaklar, seneler süren bir dostluğun ardına iliştirilmiş bir kurmaca aşk, çoğu zaman, başkalarının tahrip ettiği ruhu/kalbi sağlamlaştırıcı niteliğinin yanında, bu aşkın kurmaca olduğunun farkedildiği noktada dostluğa switchlenebilinecekse, iki taraf için de çoğu kez tadından yenmezdir.

ben burdan uyarayım da, gençlerimiz kendi dersini çıkarır..
çok saçma bir durumdur. zira insan çok iyi tanıdığı birine aşık olamaz.
çok aptalca bir durumdur. sevgilinden ayrılırken arkadaş olarak kalalım gibi aptalca bir sözü nasıl duyuyorsan 10 yıllık arkadaşlıktan sonra da sevgili olalım sözü okadar aptalcadır.