bugün

genel-geçer bir kural vardır. hocam bankada olunca parayı daha az kullanıyorum diye. işte bundan dolayıdır ki öğrenci kişisi, hızlı para çekmek için genelde 10 ylt ayarını yapar. ama gelin görün ki özellikle işlek caddelerde bulunan atm lerde hiçbir zaman 10 ytl bulamazsınız. ve atm size şu anda bu miktarı ödeyemiyoruz gibi bir uyarı bırakır. e allah da belanı versin. şimdi zamanında parasını vermedi diye atm ye kafayla girişen amcama hak vermezmiyim, ben.

gerçi bu işden 20 ytl çekip, daha sonra 10 ytl yi tekrar hesaba yatırma gibi bir işlemle kurtulabilirsiniz de o 20 lirayı bozdur sonra tekrar dön. ohooo...
maalesef genellikle is bankası atm sidir. diğer arkadaşlar pek böyle bir problem yaşamazlar.
10 ytl daha verdiginizde sike sike 20 ytl veren atm dir.

(bkz: tatlı dil yılanı deliginden cıkarttır)

(bkz: istemesini bilmek)
özellikle haftasonu karşılaşılan sorundur çünkü banka kapalı olduğu için para yedeklemesi de yapılmaz öyle durumlar olur ki 20 lira bile bulamazsınız.
muhtemelen garanti atm'sidir.
öğrencileri zor durumda bırakan illettir.
(bkz: atm deki cekilemeyen 19 ytl)
öğrenci düşmanı atm'dir.
beni küçük meblağlarla uğraştırma dediğini içten içe duyduğumuz atm..
insanı çıldırttan atm'ler. hatta

10 ytl çekmek istenilir - ödenebilen 20 ytl yazar
onay verirsin
2 adet 10'luk gelir.

(bkz: ben bunu gördüm)
(bkz: deli lan bu)
bunların bir de 50 ytl den aşağı vermeyeni görülmüştür ki, insanı çileden çıkarır.
ya içinde 10 ytl kalmayan yada bir poka yaramayan atmlerdir.
atm değildir. koyim öyle atm'ye.
Öğrencilerin parasız kalmasına sebep olan ve sevmediği atm türü. Yazıktır, günahtır, 5 ytl de olsa vermelidir.
(bkz: çek ellerini üzerimden pis fakir!)
öğrenciler için bozuk para veren atm kurulmalıdır, fikrine kapıldığım atm türü.
oruç da tutmaz bu.
tekme atılası atm'dir. cebinizde eğer para yoksa, ağza gelen bütün küfürler söylenir.
öğrenci halinden anlamayan atm'dir.
(bkz: kompüter lütfen cevap veriniz)