bugün

babasının telkinleri üzerine namaz kılan çocuktur. kılmazsa çok pis dayak yiyeceğini hadis-i şeriflerden öğrenmiştir.

çocukken leblebi tozu çekerdik kamışla içimize, ohş. neyse, bir arkadaşım vardı babası buna namaz kılmayı emretmiş daha önceleri ve çocuğu 10 yaşına kadar sotede beklemiş 10 yaşında da ağzını burnunu "allah ın emri" diye kırmış okula göndermiş çocuğu. haliyle çocuk kırık ağzıyla leblebi tozu çekemiyor, salya sümük ağlıyordu karşımda.

arkadaşımı, "derdini dinleyeceğim." diyerek çalılıkların oraya çektim okulun arka bahçesindeki. parantez içinde belirteyim babam doğduğuda kulağıma ezan ile ismimi fısıladmış her ay bana yasin okutmuş ve namaz kılmamı öğütlemiştir bana. 10 yaşıma geldiğimde de bir kere sordu elinde kamçıyla, "kılacak mısın" diye. "evet babacığım, kılacağım" dedim. yani o yaşta 5 vakit namazımı kılıyordum. herneyse, arkadaşımı çektim çalılıklara ve oturttum yere. 10 yaşındayız. çocuğuz. aklı karışık. ne diyeceğini bilmiyor. ağlıyor salya sümük.

"bubam beni çekeceenen döğdü." diyor sonra harala hürele ağlıyordu. gayet soğukkanlı arkasına geçtim ve omuzlarını sıvazlamaya başladım. boynunu muhabbet kuşu gibi "rahatladım" manasında geriye ve yana hafif oval şekilde hareket ettirdi. "peki" dedim, "kılacak mısın namaz". "bilmiyorum ki kılmayı." dedi.

etrafıma baktım, yerde ışgın çubuğu vardı bazı katliamcı hocaların zulasını patlatmıştım belli ki, bu çubuğun üzerine işedim ve elime aldım. "son kez soruyorum oğlum." dedim. "kılacak mısın" cevab veremedi.

benim arkadaşım 10 yaşında ise 5 vakit namaz kılmak zorundadır. bu hadis-i şeriftir ulan. var mı ötesi.

"senin ananı avradını..." diyerek saldırdım çocuğa, allah ne verdiyse dövüyorum ama allah sürekli veriyor, sürekli dövüyorum. sonuçta bu allah yoluna yapılan bir eylem. sürekli veriyor allah ben sürekli arkadaşıma iletiyorum bunları.

45 dakikaya yakın sidikli ışgınla çocuğu dövdükten sonra omzumu ona dayadım ve eve bıraktım. babası bana baktı ve gülümsedi. arkadaşım, "buba baa namaz üğret" diyerek eve attı kendisini. babası benim başımı okşadı. "aferim evladım çok saol" dedi. elime 2500 lira sıkıştırdı. "de hayde bisigbea" dedi.
profdrnirvana nin cocuklugudur.
dayakla kıldıysa x, dayak yemeden kıldıysa imam hatip lisesine gidecek çocuktur.
aslında dinimizce 7 yaşında çocuklara namazı zorunlu kılın diye önerilmektedir. ama şöyle bir durumda var, 15 yaşımızdan itibaren öbür tarafta hesap görücez. bi insan namazı 15 yaşında değilde 30 yaşında kılmaya başlarsa, tevbe etmeli ve adını bilmediğim bi namaz var 6 rekat, akşam namazının hemen ardından kılınıyor, bir kaç yıllık namaza bedel. tabii bu bahsettiğim namazdan yatsıya kadar ne bir dedikodu yapacaksın, ne bir kötülük. ona göre haa.
10/5=2 rekat

sübhanallah kardeşim ibretlik paylaşım.
(bkz: entry nick uyumu)
helal olsun çocuğa , biz dünya telaşlarından ibadetimizi bile yerine getiremiyoruz .
beyni babasına amadedir.
helali olan çocuktur. Siz orda vurdururken o Allaha yaklaşıyordur.
allah ailesinden razı olsun. maşallah.
Gelde bu cocuga dini sevdir bakayim sevdirebilecekmisin? Tabikide hayir sevemez surekli boylesine yobaz bir babanin zorlamasiyla yapacagi ve yaptigi seylerden nefrete yonelecektir.