bugün

atatürk ilke ve devrimlerini anlamamış gerici yobaz kafalı saygısızın tekidir.
10 kasım'ın maneviyatını hissetmeyen insandır. saygı duymadığına saygı duyuyormuş rolü yapmaz. *
10 kasım sabahından, gece yarısına kadar saygı duruşunda beklemiyorsa normal insandır. ama sirenler çalındıktan sonraki duruşa iştirak etmiyorsa saygısızdır.
atatürke saygısından saygı duruşu yapmıyan kişidir.hem sevmek ya saygı duymak zorundamıdır orasıda tartışılır.putlaştırma ilahlaştırma en büyük saygısızlıktır.
açıkça söylenebilir ki; atatürk'den nefret eden kişidir. kimse kimseyi sevmeyebilir ama saygı duyacaksın ki hele o adamın kurduğu memlekette yaşıyorsan. bunlar direk nefret eder.
bi kere ölüye eğer ahirete inanıyorsan saygı duruşunda bulunmazsın dua edersin ahirette iyi olması için.

ama dinsizsen ahirete inanmıyorsan saygı duruşu ya da alkış çelenk o tarz şeyler olabilir.

hem inançlı hem de atatürkçüysen ya da hem inançlı hem de türkiye cumhuriyetinde yaşıyorsan isteyerek ya da zorla ikisini de yaparsın.

normali hangisi ona sen karar ver artık.
(bkz: kurt/#4211723)
kalabalıkta anasını arıyor olabilir.**
eğer Atatürk'e faydalı olmak istiyorsan saygıyı saygı duruşunda arama! bir düşün bakalım şuan onun neye ihtiyacı var diye?
misal bir büyüğümüz odaya girdiği zaman şöyle bir toparlanırız değil mi? bu bir saygı göstergesidir. ne kadar "ben saygılıyım çok hürmet ederim" desen de toparlanmadın mı bu söylemden öteye geçemez. Bu da onun gibi bir şeydir. zaten saygı duruşlarının başında "atatürk ve silah arkadaşlarının yüce anısına" ibaresi geçer. Bakınız burası çok önemli çünkü sadece bir kişiye değil binlerce kişiye saydı duruşunda bulunuyoruz. şimdi bir düşünün... memleketin toprağı parsel parsel parsellenmiş düşmana peşkeş çekilmişken bir vatan evladı çıkıp, milleti örgütleyip, varıyla yoğuyla direniş gösteriyor. aç mı, üşümüş mü, özlemiş mi, özlenmiş mi, şöyle bir ayaklarını uzatıp dinlenebilmiş mi soran ve bilen yok. ve bunları yaparken parası pulu bile yok. hiç görmediniz mi kocatepe sırtlarında kar üstünde uzanırken çekilmiş fotoğrafını.

şimdi soru şu: çok mu zorunuza gidiyor tüm bunları başarabilmiş bir öndere saygı duruşunda bulunabilmek?
(bkz: saygı duruşunun ölüye faydasının olmaması)
yatağında uyuya kalmıştır, saygısız değildir!
bir kaşıntısı olan insandır. kaşındığı için yerinde duramıyordur.

ha bir de toplum içinde saygı duruşunda durmamayı gö*leri yemediği için sözlükte eksi vererek hıncını alır bu saygısızlar.**
10 kasım'da çok sevdiği atasına bir fatiha bile okumayan saygısızdan daha saygılıdır.
durmadıgım ıcın kemalıst bunyelerce saygısız ılan edıldıgım tespıtımsı.
bu 10 kasımda da oldugum yerde durmadım dıye sokakta bır bayan tarfından sözlü taciz edildim.size degmez yazıklar olsun cehalet bu tarzı birşeyler mırıldandı, yüzüne baktım acı acı güldüm.

saygı nedır? sıren seslerı eslıgınde hareketsızce durmak mıdır? degıldır hareketsızce durmak sadece bır rıtueldır ve ben bunu yerıne getırmıyorum getirmeyeceğim. birileri mahalle baskısı ile bunu hala yasatmaya calısmanın gayretınde ,insanoglu cag atlarken bizim hala böyle ritüellere takılıp kalmamız ne tuhaf.
kim bilir belkide birileri sürü psikolojisi ile hareket eden nesilden çok memnundur.
bu kişi, büyük bir ihtimalle taraf okurudur.
Nutuk'u anlayarak okuması gereken kişidir...
Mümkün müdür? Çıkmayan candan umut kesilmez..
kuralları, otoriteyi, sistemi ve durmadan dayatılan her boktan şeyi kabul etmeyen insandır. bu başlığı görünce kendi zeka seviyemle tekrar gurur duydum. adamlar halen neyi tartışıyor, neyi sorun ediyor, ne için üzülüyor. vay be.
Saygının dikilmekle olmayacağını asıl saygının ve sevginin Atatürk'ün kurduğu cumhuriyeti, ilke ve inkilaplarını koruyarak yapılacağını düşünen insandır.
Bu adamin bize verdigi ilhamdan oturu odullendirilmesi lazim. Her sene bir dakika, 100 senede 100 dakika eder. Bu 100 sene icinde Ortalama nufusta diyelim ki 40 milyon, yani 100 senede tahminen 4 milyar dakika harabe olacak. 4 milyar dakikayi altmis ile bolup, kac saat kaybettigimizi de siz hesaplayin. Sizin peygamberiniz bile bunu istemezdi.
10 Kasımda, 29 ekimde, 19 mayısta saygı duruşunda durmaktan başka hiçbir işe yaramayan ve hiçbir politik konuyla işi olmayan, hatta kendi düşünemediklerinin bile ne olduğunu bilmeyen moronlardan daha saygılı bir kişilik olma olasılığı yüksektir.
ne kemalcidir ne de muhafazakar dincidir. orta yolunu bulmuş kendi halinde yaşıyordur.
terbiyesizlikte çığır açmış, insan müsveddesidir.
haciz memurlarından kaçıyor olabilir.
senede bir sefer siren sesini duyunca ayakta dikilmekle saygı olmaz. önemli olan mustafa kemal'in fikriyatına saygı duymak ve ona sahip çıkmaktır. onun ilkelerini benimsemek, fikir ve düşüncelerini yaşatmaktır. zira, gösterişle değil, icraatle uğraşsaydık bugün kendisine bu kadar saygısızlık yapılamazdı.