bugün

öyle bir geçirmiş ki sesi sadece pensilvanyadan değil endonezyadan duyulmuştur, görülmüştür. hatta ve hatta kış uykusunda ki kutup ayılarının dahi hissettiğine dair rivayetler kulaktan kulağa dolaşmaktadır.
bu zihniyet atatürk'e hizmet etigini söylüyor ya ona yanarım. ulan bu adamlar varya insanı atatürkten nefret etiriyorlar.
çocukca bir manşet.
çölaşanın zeka seviyesini gösteren manşet,
salakça desem bana yakışmaz, demesem de sözcü gazetesine yakışmaz, ne desem bilemedim.
hayatımda bir defa alıp okumasam ve sığ muhalefeti nedeniyle uzak durduğum bir gazete de olsa söylemini kutup ayısı - bahtsız bedevi seviyesine düşüren bir başbakana karşı atılan manşettir.
sözcü ekibinin araştırmacı gazeteciliğini sorgulatan manşet...

irecep çok hasta alamanyalarda düştü bayıldı gene.

yani...

kalkamaz...
yandaşlıkdan kastınız eğer Atatürk'ün huzuruna yürümekse, çıkın meydanlarda ben yandaş değilim diye bağırın da, bizde adammısınız diye sorgulayalım. zekanızın geriliğini manşetlerde aramanıza gerek yok, anıtkabirde ıslıklanmaktansa, dünyanın öbür ucunda demokrasi konferansına katılan başbakanın tohumlarısınız. devam edin, gün gelecek devran dönecek, kafanızı soksanız kıçınızın açıkta kalacağı bir delik bile bulamayacaksınız. şimdi afkurup durun.
seneye insallah diyen başbakana ithaf edilmiş manşettir biraz ilkokul diliyle yazılmış olsa da özü iyidir.
mizah anlayışının, algısının ve zekasının tabiri caizse sıçtığı bir vakadır. 2012 türkiyesinde böyle bir manşet, ulusumuzun içler acısı durumunu ortaya koymaktadır. siyasi görüşü ne olursa olsun; türkiye cumhuriyeti başbakanına ismiyle hitap etmek ahmaklığın, saygısızlığın, hazımsızlığın daniskasıdır. ve sen çıkıp da laik, atatürkçü, vatanperver olduğunu gururla söyleyebiliyorsun! bu mudur vatanperverlik? ülkenin başbakanına hakaret midir ülke sevgisi? bu manşetten sonra kimse kalkıp da ahlaktan, laiklik elden gidiyor kaygısından bahsetmesin.
samimiyetsiz bulduğum sözde muhalif gazetenin uç kesimlerin görüşünü okşamaya çalıştığı manşettir.
23 nisanda bildirisi gibi. hangi cocugun fikriyse yaziktir,gunahtir bari cocuklari rahat birakin