bugün

Cenaze işleri sorumlusu zübeyir Şahbaz'ın ilginç hayali. tabi işin içine ölüm girince insan farklı düşünebiliyor. adam kendini işine bayağı bir kaptırmış anlaşılan.

--spoiler--
bir saat içinde yüz cenaze yıkamak... işimle alakalı olarak hep bir rekor denemesi yapmak istemiştim. Fakat işimin ciddiyeti buna imkân verebilecek gibi değil. Cenaze yıkamak zor ve meşakkatli bir iş. Bazen işler o kadar yoğun oluyordu ki, yetişemiyorduk. Bu yüzden acaba 1 saat içerisinde kaç tane mevta yıkayabilirim diyerek Guinness Rekorlar Kitabına girecek bir deneme yapmak isterdim.
--spoiler--
mümkünatı olmayan şeydir. zira ölüyü yıkarken dua filan okuyorlar içlerinden, bunun gül suyu var, pamuğu var, kefene sarma işi var. en basından sabunla yıkayıp abdest aldırma olayı var. 3 tane yıkadım ben ordan biliyorum. mümkünatı yok. kendine gelsin o zat. bir tanesi zaten 45 dakika sürüyor.
(bkz: savaş)
(bkz: itfaiye hortumu ve hoparlör ile cenaze yıkamak)

anca bu şekilde gerçekleşecek aktivitedir. tabi ne kadar kurallara uygunsa artık, orası tartışılır.
bu arada ne manyak adammış lan bu? 45 saniye de bir ölü demek. imam rekora koşuyor. o kadar kısa zaman da pamuk tıkayamazsın bilader, bizde iyi kötü imamız, biliriz bu işleri yani.