bugün

E bu dakkaya kadar zaten gizleyebileceklerini, hasır altı edebileceklerini, kaçırabileceklerini de halletmedilerse enayidirler.

Aylardır bu mevzuu var, daha yeni tutuklanıyorlar.
hala işledikleri suçu bilmiyoruz yukarıda kara para aklama falan diyor arkadaş, farzı muhal kara para aklıyolar o zaman kimin parasının küsüratı bu kadar yapıyor?
Atıyorum kadın tüccarının gelirini aklıyor olsalar, yani bunların gelirinin 10 katı yada 100 katı zengin bir p.z.venk var bunların arkasında, o zaman parasını akladıkları p.z.venk kim?
Ayrıca başkasının parasını aklayan uydurmadan bir ciro gösterip üç kuruş vergi ödeyerek kendi parasını aklamayı niye beceremiyor?
Yani özetle gelirlerinin kaynağı bilinmiyor başka, kara para ticareti başka şey.

Abdde bir hikaye okumuştum kadının biri tv röportajında zenginliğini ödemediği vergiler sayesinde yaptığını anlatıyor , vergiciler araştırıyor hakkaten kadının milyonları var hiç vergi ödememiş, tüm mal varlığına el konuluyor üstelik 12 sene hapis cezası yiyor. bizde olacağını sanmadığım hikaye.
(bkz: alo engin temiz külot getir)
hiçbir şey olmaz. para var devletle ilişki de var. senden benden iyi devam eder hayatları. göstermelik birkaç duruşma olur sonra ver elini avrupa.
Bu muhit ler nasıl bu kadar kolayca inşa ediliyor ben onu anlamadım yıllardır istanbul ve izmirin orta yerinde duruyorum en zengin tanıdığım adam patron Narlıdere folkartta falan oturuyor onun da yaptığı iş aşikar. Keşke başka işler yapsaydı hiç gel lan sana bi kara para şirketi açayım sebeplen demedi vicdansız demek ki öyle bir parası yok.