bugün

kan hastalıklarının bulaşabilme ihtimalinden bihaber, cebinde kalacak 25 kuruşun hesabını yapan psikppat berberdir. yine ve yeniden, kenar mahallelerde görülür bunlar da.kontrolün daha nadir yapıldığı hatta hiç yapılmadığı yerlerde. ilk müşterisini traş eder ama jileti çıkarmaz usturadan. yen müşteri gelince kolonya ile şöyle bir siler hafiften ve onu da aynı jiletle traş eder. sonra diğeri, daha sonra öteki.. bir jilet 4. kullanımdan sonra körleşmeye başladığı için ancak o zaman çıkarır onu, bu yavsak herif.

ulan sik kafalı, senin 25 kuruşun cebinde kalacak diyeinsanlara hastalık bulaştırmaya hakkın var mı? hadi çok ciddi kan hastalıklarını geçtim, ufak bir mikrop dahi bulaştırma gibi bir şey sözkonusu olabilir mi? ne o, müşteri gelince hemen;

- oğlum hazırla usturayı. ısıt suyu.abin traş olacak!

+ tamam usta!

bütün amacın bundan mi ibaret lan, her traşta 25 kuruşu cebe atmaktan mı yani? sen 25 kuruş fazla kazan ama insanlar türlü hastalıklara yakalansın, türlü mikrıoplarla haşır neşir olsun. eğer "hee olsun. benim için böyle iyi!" diyorsan, ben senin meslek ahlakını sikeyim.
birde bunlarin farkli modelleri vardir ki dukkanina kusmak gerekir. bir onceki musterinin burun killarini kestigi makasla sizin sacinizi keser. ulan bari havlulari yikasaydin dümbük diye haykirasim geliyor.