bugün

düşünün... gözlerinizi kapayın... ölmek üzere olduğunuza inanın... evet, bu yaşta ve şimdi öleceksiniz. tüm hayatınız son bulacak. belki korkmuyorsunuz, çünkü bildiğiniz şeyler var. belki korkuyorsunuz, çünkü inandığınız şeyler var. ama konsantre olun. aldığınız nefes son nefes, ağzınızdan çıkan son cümle, dünyaya attığınız son bir bakış, teninizde hissettiğiniz son his. tüm algılarınız ve bilinciniz kapanacak. bunlar son bulacak, hem de sonsuza dek. en son düşüneceğiniz şey neler olurdu hayal edin? işte gerçekler onlar, onlardan ölene dek kaçacaksınız. niye? hayatınızda ölümü sadece bir kere deneyimleyeceksiniz ya da yaşayacaksınız.
o son düşündüğünüz düşünceleri hemen bir yere yazın. çünkü o hayatınızın anlamı üzerine çok şey içeriyor.
boku yedim.
- o bir dakikanın ne kadar hızlı bittiğini ve geçtiğini.
Tek düsünülen sey muhtemelen tayipin kac yilinda ölecegi olur.
hatalarım, hayallerim, hayallerimin kaçını gerçekleştirdiğim, kırdıklarım, sevindirdiklerim ve sevdiklerim.
1 dakika biraz kısa değil miymiş ya?
camdan atlar, daha erken ölürdüm.
ne sadece 1 dakika mı?
1 defa yaşama hakkı olanın 1 günde 1 defa aklına gelmeyen ölümü 1dk da karşılaması normal olamaz altına sıçar.

Allah hepimize hayırlı ömür, hayırlı ölümler nasip etsin. Kelimeyi şahadet ile bu ruhu teslim edenlerden eylesin.
hemen sevdiklerim için tek tek kısa notlar yazardım olduğum yerde. onları çok sevdiğimi son kez söylemek için. bilmelerini isterdim son kez.