bugün

türkiye saati ile,16:20'de meydana gelen 5.6 büyüklüğünde ki,ilk belirlemelere göre 110 kişinin yaralandığı ev ve araçların,ağır hasar aldığı,ücra köylerde çok daha kötü sonuçlara yol açabilecek deprem.

http://haber.gazetevatan....da-deprem/320276/30/dunya
efsanelerdeki o meşhur iran'dan çok uzaklaştıkları için müstehak diyeceğimiz depremdir.

bugün hala arada sırada çıkıp türkiye için ülkede tesettürsüzlük var ondan deprem oluyor diyenlere de kapak olur bu deprem.
insan kaybının yaşanabileceği bir depremde bile bir ülkeye müstehak diyebilecek kara cahillerin olduğunu gördüğümüz deprem. Efsanelerdeki iran tasviri sözüne bakınca bazılarının fazla prince of perisa oynadığı aşikar.

Zira öyle bir iran tasviri yok geçmişte canım kardeşim. Birde sormak istiyorum kendisine 1999'daki deprem türkiye'nin yönetim şeklindeki bozukluktan mı olmuştu. Çünkü senin mantığın ele alınınca bu sonuç ortaya çıkıyor.
hayatında hiç bilgisayar oyunu oynamayan birine yöneltilen ezik sorudur.

iran'da humeyni'nin bugünkü akp gibi ''özgürlük, demokrasi'' naralarıyla gelip bugünkü yoz iran'a dönüşmesinden önceki iran'dan bahsediyoruz. iran perslerdeki iran değil. kedisiyle anılan iran değil. çağdaşlıktan nasibini almamış bir iran.

o yüzden 99 depreminde ''7.4 yetmedi mi?'' diye çığlık atanlar, bu deprem için ne diyecek?

buyrun dinliyorum.
humeyni öncesi iran evet yani amerikan uydusu olan şahın denetiminde, halkın açlıktan kırıldığı iran. bence iran'ı batının anlattığı tasvirle veya doğan ajansın haberlerinden bilmemek gerek be dostum, bir ülkeyi yargılamak için birazda gidip görmek lazım.

Sonra bir bakacaksın ki aslında sana anlatılan iran portresi ile bu iran portersi çok farklı. Aslında insanlar o kadar mutsuz değiller. Durumlar o kadar kötü değil. Aslında sana çağdaşlık diye sunulan şey batı hayranlığından başka bir şey değil. işte o zaman farkedeceksin.
bazılarına anlatırsın ama işlerine gelmez. Onlar bildikleri gibi inanırlar medeniyet kölesi zihinleri sallanmasın diye, hayat böyledir işte.
(bkz: herkesi kendi gibi sanmak)