bugün

Liseli yılmaz ın ergenliğidir. Doğal yani kızmayın bu adama daha büyüyecek.
Yüzde yüz katıldığım bir yazıdır.

Çocuğumun böyle vahşice öldürülmesi sayesinde şarkıcı Olmayı reddederim...
yazıyı baştan sona okudum. 1977 doğumlu ve mersin'li bir yazar olarak hatırladığım tüm yakın tarihin analizi yapılmış yazıda. popüler kültür ayağına ölümler bile ticaret malzemesi yapıldı bu ülkede hem de pervasızca. kaynana semra'nın oğlu ata'yı hatırlayın. bir kadının dahası bir annenin şöhret uğruna nasıl arsızlaşabileceğini gördük. özgecan meselesine gelince; o ölümüyle hepimizin yüzüne ülkedeki kadın cinayetlerini en güçlü şekilde vurdu. ailesi kadar olmasa bile koca bir ülke dört bir yandan özgecan'a ağladı,üzüldü kahroldu.hiç bir şey eskisi gibi olmasın dedik ama yine de kadın cinayetlerinin önünü alamadık, katilleri hala yargılanıyor özgecan'ın. ve özgecan'ı ölüme götüren şey o allahın belası zihniyet değil miydi? kadın etine aç, cinsel açlığın afrikası haline gelmiş bu ülkenin erkekleri öldürmedi mi özgecan'ı? sol tarafta açtığınız başlıklarda bile potansiyel seks cinayeti zanlısı bir çok yazarımsı var bu sözlükte bile. kim ne dersin hangi gerekçeye sarılırsa sarılsın özgecan'ın babasının bu yaptığı doğru değildir ve kabul edilemez. varsa bir saygınlığı etrafında o bile kalmadı artık. daha kızının katilleri ceza almamışken ve mücadele alanı çok farklı olması gerekirken ölüm üzerinden taltif gibi bir kadroyu kabul etmemeliydi.rahmetli kızının,nice öldürülmüş kadının ve ölümle yüz yüze olan sayısız kadının mücadelesini ayaklar altına aldı. yakışmadı.
Yılmaz Özdil i pek seven birisi değilim ama yüzde yüz katılıyorum. ilahi söylüyor diyerek masumlaştırmaya çalışanlar var. Asıl olay şovenizm.
kızının ölümü üzerinden cukka yapan bir adamla ilgilidir.
başlığı =( olan yazıdır... yine koymuş gediğine..
yazının bütününü sabah okumuştum. yazı bütünlüğü açısından sorunlu bir yazı. yazarın yazıyı yazmasındaki amaç, kızı öldü diye bir adama devlet sanatçısı unvanı verilmesini eleştirmek. bunda haklı olduğunu da düşünüyorum. ama oraya ulaşmak için bir sürü zırvalamış. giriş kısmında yazdığı şeyler de doğru olabilir ama eleştirdiği noktayla çok alakalı değil. aklınca "ölüye saygı" üzerinden gitmeye çalışmış ama bu biraz zorlama olmuş.

ayrıca tek özelliği kızının öldürülmesi olan bir grafikere devlet sanatçısı unvanı vermek neyin kafası! hadi hobi olarak uğraşıyordur, konsere falan da çıkarırsın ama devlet sanatçılığı kavramı bu kadar ucuzlatılmamalı. bunu yapan kişinin kim olduğunu bilince şaşırıyor muyum? hayır.
bu defa yılmaz haklı .son satır her şeyi özetliyor .