bugün

bizim akepeli almancıların göt olup sus pus kaldığı ağır harekettir. ne oldu lan , kovacaklar diye mi bu pısırıklığınız, gider oyrocuklar di mi. bloglarda almanlar taşak geçiyor hadi gel bizim uçağı da düşür diye. hani dünya lideriniz vardı, 3. havalimanıydı falan filan.
bizim siyasetciler kendini bi bok zannetti, herkese kafa tutmaya kalkti.

sen japonya misin, çin misin, rusya misin amk! kimsin sen! adamlar siker atar boyle..

her seyden once yuzde 70'i yabanci sermayeli bankacilik sektorun varken biraz durumunu bileceksin.

ben soyluyorum, bu daha baslangic, sikecekLer turkiye'yi...
türkiye'nin en sert bir şekilde kınayarak tepki vereceği skandal.
merak ettğim dur bakayım hangisi daha sert kınamış, davutoğlu mu yoksa erdoğan mı...

çeyrek asırdır ülke avuçlarının içinde. ermeni sorununa dair ne bir tez oluşturdular, ne lobi faaliyeti, ne kitap makale. dünyanın en şanlı tarihlerine sahip bir milletin tarihçilerinin ağzı açlıktan kokuyor. kimsede vizyon yok.

yazıklar olsun demekten başka bir çare yok artık. anca başa ben gelicem de ülke vizyonlu birini görecek. erdoğan denen kişi ermenilerle açılım yapıp sınırları açmayı bile deneyen anti-türk milliyetçisi bir kişi. bu ülkeden sanmıyorum bir cacık olacağını. bu ülkeye ittihat ve terakki'nin modernize edilmiş bir hali gerekiyor. biz düşüneceğimize vatan hainleri ne yapacaklarını düşünsün.

sahiden 15 yıldır türklük tarihinin en karanlık dönemlerinden birini yaşıyor.
2 tane dünya savaşı çıkarmış milletin tanıdığı soykırımın amk.

Tşk.
tanıyoruz attilla'dan beri cermeni
farklı mıdır prusyalı yahut ermeni
senin dostun cermenya'ya biz nemşe deriz
birgün yine beç önünde düğün ederiz .
Yakında Kürt soykırımını da kabul edecekler merak etmeyin.
Almanya doğru bir tavır sergilemiş yalandan yırtınmayın.
Ermenilerin sevindirmiştir. Hadi Ermeniler seviniyor, Kürtlere ne oluyor..? Orada ki Kürtlerin ne işine yarayacak, hiçbirşey.

Umarım Almanya bu kararının pişmanlığını er veya geç tadar.
almanyanin amacı turkiyeyi yıldırmak. dünyanın en büyük havalimanlarından birini yapıp almanyaya avrupada rakip olacağız. tabi almanlar bunu kaldiramadigindan hem pkk yi destekler, hemde ermeni tasarısını kabul eder.
Almanya'nın karaktersizliğini gösteren oylamanın karaktersiz sonucudur.
soykırarak güldüm. evet.
reddit'e falan bakayım dedim ilk defa bu kadar çok oy alan bi başlık gördüm. herkes türk nefretini kusmuş. bbc cnn desen her yabancı haber ajansı alttan altta türk nefretini kusmuş. yıllardır olay öyle bi anlatılıyor ki sanırsın kaç milyon insan ölmüş. başta 500 bin dediler sonra tutmadı 1 milyon 1.5 milyon dediler. bu kadar gündemde kalması tamamıyle türk düşmanlığından kaynaklı. yoksa dünyada neler oluyor.
akp döneminde gerçekleşmiştir.

Siyasi tek hamlesi büyükelçi çağırmak olan ve türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldıklarını söyleyenler tarafından yönetiliyorsunuz. Ya ne olacaktı. Milli benliğine ihanet edersen sağlı sollu tokadı yersin.

3 gün sonrasını göremeyem ölünce arkasında duvar yazısı olacak nitelikte bir cümlesi bulunmayan birini dünya lideri gazıyla anca buralarda şişirirsin sen. Muhtarları toplasın onlara anlatsın en kısa zamanda.
şaşırtmamıştır ve unutulacaktır.

buradaki asıl mesele; almanya'nın 1915 olaylarını 'soykırım (!)' olarak kabul etmesini bizim kabul edip etmeyeceğimizdir.

büyükelçiyi geri çağırıp, bir iki kınama gösterip, bir kaç demeçle tepki gösterilip bırakılacaksa 24 olan ülke sayısı 154 olacaktır.

rusya'nın bize takındığı tavrı gösterebilmek büyük dirayet ister. ekonomik ve siyasi güç ister.

hamasi nutuklar atarak bu işin üstesinden gelinmez.

eğer;

alman menşeli tüm makam araçlarını terk edersen,
bütün ihaleleri almanlara yasaklarsan,
mülteci sorununda 'umursamaz' olursan,
turizm sezonunda alman turist yokluğunu göze alırsan,
almanya'da yaşayan gurbetçilere protesto çağrısı yapıp bunda da etkili olursan,

bir nebze sözünün arkasında durmuş olursun.

ve fakat bu da önceki referanslara bakılarak 'mümkün' görünmemektedir.

bir kaç haftaya unutup kaldığımız yerden devam edeceğiz, emin olun.
bunun karsiliginda erdogan multecileri almanyaya yollamazsa iki elim yakasinda olacak.
Almanlar soykırım diyorsa bi bildikleri vardır, sonuçta adamlar bu işte master degree (!)

Milyonlarca insanı sabun yap, sonra vay efendim şunlar soykırım yaptı. Kendilerince Türkiye'ye çakıyorlar, isterse herkes tanısın ne olabilir. Siyasi mastübasyondan başka birşey değil, yarın o mülteci anlaşmasını bi taraflarına sokarsak görecekler ebelerini...

Neyse takılsınlar efendim, çok da fifi...
geri kabul iptal edilmeli.

gerekirse kapılar açılmalı nede olsa bm kapıları acın demisti.
BAK ADAMALR AVRUPANIN ORTASINDAN 5 000 000 TURKUN YASADIGI YERDE ERMENI SOYKIRIMI KABUL EDIYORLAR.
SEN NAPIYORSUN TURKIYEDE BIR GOSTERI MITINGI DUZENLIYEMIYORSUN AMK,
NERDE O AVRUPADA AKPYE OY VERENLER, NERDE CHPYE OYVERENLER, BU KONUDA TOPLANSANIZA,
HA NE GEREK TARAFSIZ BIR CUMHURBASKANI CIKACAK AKP BASKANI, CHP BASKANI MHP BASKANINI CAGIRACAK AVRUPADAKI TURKLARI TOPLAYIN PAZAR GUNU BERLINDE MITING YAPACAGIZ DIYECEK. DERMI YOK DIYEMEZ CUNKU TARAFSIZ DEGIL. BUDA ONA OLAN GUVENI AZALTIYOR. SEN TOPLA TARIHCILERINI, AVRUPADA FORMA GIYEN TURK FUTBOLCULARA ACIKLAMA YAPTIR INTERNETTE YOK. HANI O AYAGINA GELEN MESUT OZIL YAZSIN TWEETERINDEN ARA SOYLE, OYLE FOTO CEKILMEKLE OLMUYOR BU ISLER ISTE. BOYLE COCUGU KOYDU ADAMLAR AMK. KABATASTA BENIM TURBANLI BACIMIN USUNE ISEDILER YALANINA BENZEMEZ, CAMIDE ICKI ICTILER YALANINA BENZEMEZ. KOCA ULKENIN ICINE ETTIRIYORSUNUZ ALLAH BILIR ALMANYA YILLARDIR BIZIM CUMHURBASKANINI DINLEDI BI ACIGINI BULDULAR DEDILER BUNU GECIRECEGIZ SENDE SENIN KOYUNLARIN GAZINI ALAN BI ACIKLAMA YAPIVER iŞTE PANPA. ODA MECBUR HE MI DEDI ACABA!
adamların kendisi dahil çevresindeki tüm devletlerin soykırım geçmişi var, samimiyetsiz kendinden olmayanı insan görmeyen tipik avrupa.
normaldir.

ermeni soykırımı, osmanlı'nın mirasıdır. t.c.'nin bu olaylarla alakası yoktur deyip çıkabilecekken 'fethin 178361235123. yılı' mk dbashjdbsad
Bunu kabul edenlere Namibya'yı bir sormak lazım, 1904-1907'de ne yaptınız la zibidiler, üstüne 1915'de osmanlı ile birlik olup hatta osmanlı ordusunu yöneterek erivan'da ne yarrak yediniz bunun da üzerine yahudiler ne oldu abicim. Hepsinin içindesiniz, ne ayaksınız lan siz?
türkiye kuzu gibi olduktan sonra iyi olmuş.

yiğit ve ciddi isek bağları kopar!
görsel
yok diyen faşistler 1. dünya savaşı sonrasında ittihat ve terakkinin soykırımı gerçekleştiren üyelerinin divan-ı harpte yargılanarak cezalandırıldığını bilmiyor galiba.
bir kınarız bir sabrımızı test ederler olur biter.
alın size stratejik derinlik alın size komşularla sıfır sorun politikası.
akp dış siyaset politikasının iflas ettiğinin resmidir.
belli bir amaca hizmet eden karardır. şimdi düz bakınca çok saçma görünüyor, yani tarihi utançlarla dolu olan bir ülke çıkıyor da başka bir ülkenin tarihinde yaşanan tehcir vakıasında yaşanan birtakım olaylarla ilgili karar alıyor. değil mi? neresinden bakarsan bak saçma ama genel pencereden baktığında bu tasarıyı kabul eden ülkelerin sayısında bir artış daha olmuştur ve türkiye açısından son dakikalarda yenen bir gol gibidir. bu bir amaca hizmet ediyor neden derseniz adamlar bunu lübnan hükümetine (lübnan'ı çok türkiye sever bi' ülke olduğu için belirtmedim) bile kabul ettirtdiyse bu konuyla ilgili bir plan var beyler. türkiye cumhuriyeti hükümetinin biz yapmadık, etmedikten daha farklı bir siyaset geliştirmesinin vakti gelmiştir ve geçiyordur. oyuncu değiştir, oyunu sertleştir, ama maç bitmeden bi'şey yap.