1. 1.
  adolf hitler , öldürme güdüsü olmasa da azmi ve hırsı ile örnek alınması gereken kişiler listesinin ilk sıralarındadır.
  2 ... erosullah
 2. 2.
  mevlanadır. insan onun gibi sevgi dolu ve huzurlu olsa dünya mükemmel olurdu.
  1 -1 ... uluyor gonlumun efendisi
 3. 3.
  Mete han: çin'i istila ederek gelmiş geçmiş en büyük ve zengin imparatorluğu kurabilecekken, türk kültürünün çin kültürü içinde erimesi tehlikesini düşünerek bundan vazgeçecek kadar ileri görüşlü, iradeli ve sağduyuludur.

  timur han: düşman esirlerine merhamet etmek bir yana, onlara sırf ülkeleri için kahramanca savaştıkları için saygı duyacak kadar karakter sahibi, bilimi; sanatı ve kültürü geniş sınırlardan ve ordu gücünden daha ön planda tutacak kadar da medeni, entelektüel ve kültürcü bir liderdir.

  julius caesar: onun tarihteki önemi, birşeyi gerçekleştirebilmesi için sadece onu düşünmesinin bile yeterli olmasıdır. aktif olduğu dönemde bilinen dünyayı baştan sona geçmiş, karışıklık içindeki roma topraklarına düzen getirmiştir. tüm gücüne rağmen kendisini imparator olarak görmemiş, hukukun üstünlüğünü benimsemiştir..

  augustus caesar: azmiyle ve akılcı güç anlayışıyla ülkesinin tüm düşmanlarını* dize getirmiş, kısa süre içinde tek adam konumuna gelmiş, roma imparatorluğu'nun başlangıcı olmuştur. tarihte korku uyandırarak değil, saygı uyandırarak gücü ele geçiren çok az liderden biridir. onun özelliği, planladıklarını hayata geçirmedeki başarısıdır.

  adolf hitler: öyle kötü bir dönemde lider olmuştur ki; tüm istediklerine rağmen dünyaya sadece savaş ve yıkım getirmekten kaçamamıştır. buna rağmen aktif yaşantısı, ilkelerine bağlılığı, asla pes etmeyecek kadar azimli oluşu ve estetik uğruna herşeyi feda edebilecek kadar kültür sever oluşu örnek alınmalıdır. tabii ki gücü kontrol etmedeki yeteneksizliği yüzünden yeri her zaman en son sıra olacaktır..

  mustafa kemal atatürk'ün bu listede yeri yoktur..

  çünkü o eklenirse bu şahısların tüm üstün özellikleri tek bir yerde toplanıyor..

  adaletsiz oluyor..

  (bkz: siz böyle güçlü oldunuz)
  2 ... culturist
 4. 4.
  Akıllı ve beyin gücü yüksek ve Aydın nitelikli insanlar. Evet.
  2 ... aydin oglu
 5. 5.
  (bkz: gold tab gibson)
  4 ... gold tab gibson
 6. 6.
  Mustafa Kemal Atatürk diyeceğim ama kimse onu örnek alamaz. Zira örnek alsa bile onun yaptığı tüm devrimleri gerçekleştiremez. Anca bir parçasını örnek alabiliriz. Bu yüzden ölene kadar minnettarım yüce insan.
  5 -1 ... darkguitarist
 7. 7.
  tek lider tek önder,

  recep tayyip erdoğan

  izindeyiz reyiz.
  3 -8 ... atechso
 8. 8.
  peygamber efendimiz.(SAV)
  9 -2 ... dinazorus
 9. 9.
  mustafa kemal atatürk.
  3 -2 ... selam kozmos
 10. 10.
  Kafa dengi olsun diyosanız;

  (bkz: bradley james)

  Öküz gibi bişe olsun diyosanız;

  (bkz: chris evans)
  ... halikarnas davulcusu