bugün

aynı araca 3 kere ezilmeyi başarmış bir aile... büyük başarı!

https://twitter.com/Share.../1408766298176245762?s=20

edit: +18 hatta +25 arkadaşlar ona göre izleyin veya izlemeyin... illa izleyeceğim diyorsanız ses açmadan izlerseniz daha az etkilenebilirsiniz. selam ve öneri ile.
Aynen pampa doğu insanı çok misafirperver ya çok cana yakın. Mesela istediğin kapıyı çal. Ben açım de karnını falan doyurur ya. Aynen.
Şanlıurfa insanının yine şaşırtmaması durumudur. feodal artıkları beslersen olacağı bu.
Milli iradenin şey etmesidir.

(bkz: milli iradenin fotoğrafı)
(bkz: Anadolu irfanı)
(bkz: doğu anadolu irfanı)
volkswagen var. doğu bölgesi var. hırbo hırbo konuşmalar var. ne bekliyordunuz ki? gayet normal şeydir. bunu izlerken hayvan belgeseli izler gibi hissettim. sonunda beyaz jettayı keleşle taramalarını beklemiştim ama olmadı.
urfa konya rize denizli gibi yerler için sıradan bir gün.

hepsi de akabe seçmenidir.
yahu bunlar değil mi kaldırım taşlarını falan söküp polis araçlarına atanlar. bir tane sikko otomobili durdurAmamışlar. adam geliyo çarpıyo gidiyo çarpıyo kimse birşey yapamıyo. bunların erkekliği sadece polise söküyo galiba. ya da elektrik faturası kesmeye gelen görevliye.
Sürücü öfkeli evet ama aynı zamanda çok sakin arabayı yavaş yavaş döndürüyor yavaş yavaş gelip eziyor yani böyle öfke ile çarpıp hızlı hızlı dönüp bi daha değil ayrıca abicim tamam güneydoğulusunuz da homo erectus falan mısınız kaçsanıza kaldırıma bi eve bi yere arabanın giremeyeceği bi yere kaçın gidin belli ki arkanızdan gelmeyecek araba kaçın gidin hala yolda yatıyorsunuz ya da arabanın önüne çıkıyorsunuz. Ama şaşırtıyor mu şaşırtmıyor üstteki bir yazarın da dediği gibi feodal düzenden kalmış çağdışı insanlar bunlar başka başka neler neler oluyor güneydoğuda bu yayınlanan devede kulak.
Doğu ve Güneydoğu gerçeği.
Hayatta kalmanın tek yolu içlerinden birine tanrı misafiriyim diyerek konuk olmak.
Hele ki birileriyle maddi çıkar ilişkisinde ters düşmüşseniz kan davası başlar.
Para için her şeyi yapabilmede Araplar birinciyse bunlar ikinci, Lazlar üçüncü.
Allah sayılarını arttırsın.

Çünkü aklını kullanmayan üzerine pislik yağar.
Adam arabayla takir takir insanları eziyor ama 3 kere çarpılan kişiler bile hiçbir şey olmamış gibi tekrar ayağa kalkıyor. Sopa falan da yok anasını satayım. Taş vs. Biri de camını çerçevesini indirmiyor katilin.
Şanlıurfa,Gaziantep yöresi gerçekten sıkıntılı yerler cehalet maksimum seviyede bu şehirlerde, mesele doğuda olmak değil tunceli ve malatya daha doğuda ama şanlıurfa ve gaziantep gibi şehirlerle arasında çağ farkı var.
Olayi ogrenince sofore hak verilen kavgadir.
Ortadoğu'da sıradan birgün.
Seyretmedim bile.