bugün

ibretlik otobüstür.
evet, üzerinde allah yazan koyun, domates falan gördük, ayet yazan tavuk gördük.
ama otobüsü ilk defa görüyoruz.

evet, söz konusu otobüs akp'li inegöl belediyesine ait otobüs.
otobüsün üzerinde bakara suresi 279. ayet yazıyor.
ayet faizle ilgili.
görsel

son 6 ayda tam 4 defa faiz arttırımı yapan akp'ye ait bir belediyenin otobüsünde faizi terkedin diye yazması ironi sanki...

bu otobüsteki yazıyı gören sevgili inegöl halkı da "bakın çok şükür ki ülkemizi müslümanlar yönetiyor" diye seviniyorlardır.
piyasada rakibi kalmasın diye öyle yazmıştır.
merkez bankasıyla ak partiyi ayırt edemeyen adamların cahil koyunlar goygoyu yapmasına şahit ettiren otobüstür.
gereksizdir. ulan dayı neden o kadar ayet mayet yazdırdın diye sormak gelir içimden. nazar değmesin diye mi?
Herhangi bir ses olayı olmadığı için "Terk etmek" ayrı yazılır. Ben her şeyden önce buna takıldım.

Tanım: yazım yanlışı yapan otobüstür. Kınıyorum.
okunmuş otobüstür muhtemelen.
Urfada ibrahim yalvaça giden otobüsler halk arasında peygambere gider mi diye bilinir.
Bir gün yaşlı teyze otobüs şöförüne sorar oğlım peygamberden geçir mi?
Şöförğm cevabı iyidir, merhaba bin aney bin allaka bilem gidiy.

Bu da direk Arap tanrısına giden otobüs sanırım.
Bence bankaya borcu var faiz ödemekten bıkmış ve bu şekilde isyanını dile getiriyor.
"kamu malını yağmalayan -bilsin ki Allah 'ın onun kıldığı namaza ihtiyacı yoktur -o, zalimin hesabını çok seri görendir " ayetini de yazsınlar ...

Ya da

"Lanet olsun kamu malını yağmalayanın kıldığı namaza "şeklindeki maun suresi ayetini de yazsınlar.

Yazamazlar ...götleri yemez.