bugün

Kesinlikle üniversite arkadaşlarının kazanacağı versustur.

Üniversite de ortak çıkar vardır. Kimse bencil değildir. Herkes okulu bitirmeye çalışır. Gerektiği kadar da yardımlaşma vardır.

iş arkadaşlıklarında ise şahsi çıkarlar mevcuttur. Her türlü ibnelik döner. Kuyular kazılır. Amk hepsinin.
iş arkadaşları diyorum. her biri, her konuda hep destek, hep yardim severdi.

ya da ben şansliydim.
menemene ekmek banmakla açık ara üniversite arkadaşları.
üniversite arkadaşlarını henüz tatmadım da; iş arkadaşları, iş arkadaşları değil, kuyu kazan yalak pezevenkler diye çağırılsa daha yerindedir.
Çocukluk arkadaşlarımı hiç birisine değişmem.
ikisi de çöp.
Bir insanı üniversiteden ya da iş yerinden tanımanız onun karakterini değiştirmez. Adam her yerde adam, ibne her yerde ibnedir. ilkokulda hocam ödev vardı diyen, lisede yoklama alınırken numaranızı yazdırandır, üniversitede not vermeyen, iş yerinde sizi müdüre ispiyonlayandır.

Benim üniversiteden de, iş yerinden de 'helal olsun kişiliğine' veya 'cibiliyetini sevdiğim' dediğim kişiler var.
üniversite arkadaşlarının ta ....
her iki arkadaş grubunda da kıskaçlıklar silsilesi oluşur aslında. en iyisi ilkokul arkadaşlarıdır. onlar pek kıskanmazlar. başarılı bir durumuza vay be çok sevindim derler, içtenliklerine daha çok inanırım ilkokuldan kalan arkadaşlarımın.
ikisi de gözümde aynıdır. Neden bilmiyorum ama üniversitedeki sınıf arkadaşlarımı iş arkadaşım olarak görüyorum ve özel hayatla işi ayırma dürtüm nedeniyle hiçbirinin özel hayatım hakkında fazladan bilgi edinmesini istemiyorum. Buna ekstra dikkat ediyorum.