bugün

sorumluluk sahibi öğrenci. gönülden alkışlıyoruz.
bekar evinde oturan ev arkadaşı gibi en asil duyguların adamıdır.
sigarası ve kız arkadaşı olmamasına dikkat edilen arkadaştır.
evinden okuluna; okulundan evine dönen bir kişiliği de sahipse, dadundan yinmez.
genelde bu tür devlet işleriyle haşir neşir olan elemandır. bizde de hep bana yatırtıyorlar dövecem bu lümpenleri.
pes turnuvasını kaybetmiş öğrencidir.
(bkz: öğrenci evi)
her eve lazım olan elemandır ki; bu tür kişilerin geleceğide parlak olur.

hesapkardır, ekonomisttir, hesabını kitabını iyi bilir.

(bkz: bravo)
akıllı adamdır. banka hesabı vardır, bi hesap açar o hesaba faturaları otomatik ödeme talimatı ile baglar boylece vereceği hesap işletim ucretini de vermez, üstelik butun para onda toplanır. diger arkadasları parayı onun hesabına yatırır veya havale eder, bakmasına bile gerek yoktur dönüp.. ama faturaları o ödüyor olur.
artık olmayacak elemandır. evin ortak hesabından otomatik ödendiğinden sorun yoktur.
genellikle topluma faydalı kişiler olarak yaşarlar. (bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
hesapkardırlar kesinlikle, ellerinden öpülesidirler, babacan tavırlara sahip şahsiyetlerdir. her evde olduğu gibi bizim evde de var. ibretliktir yemin ediyorum. ayıptır söylemesi özel dersten bok gibi para kazanıyorum, aylık yaklaşık 2 bin lira alıyorum, adamın aldığı aylık para ise 600 tl fakat 4 senedir bu şahsa borçluyum. parmın bittiği her allahın günü nasıl bitmiyor bu adamın parası diye dövünür dururum. fakat henüz çare bulabilmiş değilim.
edit: bugün ben sevgilmle buluşmaya giderken o da internet faturasını ödemeye gitmiştir. ayrıca pazar alışverişini de yapacakmış. (bkz: olaylar olaylar) *
internet şubesi kullanan öğrencidir.